89-річний президент Італії піде у відставку достроково


89-річний президент Італії піде у відставку достроково

Президент Італії Джорджо Наполітано оголосив про свій “швидкий відхід” у відставку.

Як пише Financial Times, відставка 89-річного президента підвищує градус політичної невизначеності в третій за величиною економіці країні єврозони.

Наполітано, переобраний на другий 7-річний термін у квітні 2013, що не провів на посту глави держави і половини цього терміну. Багато політиків і аналітики в Італії та за її межами високо оцінюють його стабілізуючу роль.

Передбачається, що Наполітано скаже про терміни свого перебування на посту в традиційному передноворічному виступі. Ймовірно, його відхід у відставку станеться незабаром після того, як Італія передасть перехідне головування в ЄС Латвії в середині січня 2015 року.

Прем’єр-міністру Італії Маріо Ренци тепер потрібна авторитетна постать для заміни популярного президента. При цьому майбутнього кандидата повинні підтримати дві третини депутатів парламенту. Італія – парламентська республіка, але, на відміну від багатьох інших країн, президент в ній грає більш помітну роль. Зокрема, в періоди політичної нестабільності він має право розпуску парламенту і вибору нового прем’єр-міністра, на якого лягає весь тягар управління країною.

Раніше в грудні Saxo Bank в якості “шокуючого передбачення” (події малоймовірному, але можливому) говорив про можливість повернення голови Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі в Італії в якості президента. При цьому термін перебування Драгі на посаді глави ЄЦБ закінчується 31 жовтня 2019. Однак, якщо недавній наплив чуток і витоків стане нормою для ЦБ єврозони, італієць може піти з посади достроково.

На думку аналітика Teneo Intelligence Вольфанга Пікколі, президентом Італії найближчим часом навряд чи стане Драгі або хтось настільки ж відомий в країні і за кордоном, наприклад, екс-прем’єри Романо Проді і Джуліано Амато. Він вважає, що перевага буде віддана “особам другого плану”, в число яких включає голови Cassa Depositi e Prestiti Франко Бассаніні, міністра культури Даріо Франческіні і колишнього лідера Італійської народної партії П’єрлуїджі Кастаньетті. Кандидатура останнього висувалася на президентські вибори в 2013 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «89-річний президент Італії піде у відставку достроково» на Finance.ua - 2.8
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua