Вартість житла в Китаї продовжує падіння


Вартість житла в Китаї продовжує падіння

Середня вартість новобудов у 70 найбільших містах Китаю впала в листопаді в річному вираженні, що свідчить про продовження спаду на ринку житла країни, пише газета The Wall Street Journal.

Однак темпи зменшення цін у помісячному вираженні сповільнилися, бо деякі девелопери почали скорочувати розміри знижок у зв’язку з несподіваним скороченням ключових процентних ставок ЦБ КНР, а також ослабленням правил іпотечного кредитування по всій країні.

Середня вартість новобудови в КНР, за оцінками WSJ, в листопаді скоротилася на 3,6% в річному вираженні після зниження на 2,5% у жовтні і на 1,1% у вересні.

У порівнянні з жовтнем ціна впала на 0,6% (0,8% місяцем раніше), при цьому сповільнення темпів падіння цін у помісячному вираженні в листопаді було відзначено за підсумками третього місяця поспіль.

Учасники ринку очікують сигналів стабілізації китайського ринку житла, темпи спаду якого цього року перевершують прогнози.

Ослаблення ринку житла, на який, за оцінками експертів, припадає приблизно чверть китайського ВВП, гальмує темпи економічного зростання КНР, зазначають експерти.

Ціни на житло, без урахування муніципальної нерухомості, в листопаді впали в порівнянні з тим же місяцем попереднього року в 68 з 70 міст КНР, зменшення цін у порівнянні з жовтнем відзначено в 67 з 70 міст.

Нагадаємо, центробанк країни минулого місяця знизив ключові процентні ставки вперше з липня 2012 р. Наприкінці вересня влада країни надала позичальникам, які вже погасили іпотечний кредит, можливість отримувати іпотеку на тих же умовах, що і первинним покупцям.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Вартість житла в Китаї продовжує падіння» на Finance.ua - 3.7
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua