Українці можуть залишитися без "заморського" новорічного відпочинку


Українці можуть залишитися без "заморського" новорічного відпочинку

Туроператори зіткнулися з жорстким дефіцитом долара і євро. З понеділка неможливо купити валюту на міжбанку, повідомив заступник комерційного директора по продукту туроператора News Travel Вадим Чертков. За його словами, раніше таких глобальних складнощів не було: якщо валюти не було сьогодні, її можна було придбати на наступний день. «Банки не в змозі купувати для нас на міжбанку валюту», – підтверджує віце-президент з питань виїзного туризму Асоціації лідерів турбізнесу Аркадій Маслов. Наявність цієї проблеми підтверджують і інші учасники ринку.

Якщо ситуація не вирішиться, то постраждають туристи. Туроператори не зможуть оплатити готелі, в результаті відпочиваючих можуть не поселити в номери.

Долар пропав

Доступний для покупки обсяг валюти не задовольняє запити компанії, розповідає комерційний директор туроператора «Наталі Турс» Іванна Чучман. «Наприклад, нам потрібно $100 тис., а в банку говорять, що валюти взагалі немає. На наступний нам треба вже $120 тис., а нам пропонують тільки $10 тис. або максимум $30 тис.», – пояснює вона. Незадоволений попит накопичується. «Туристи купують у нас тури в гривні, ми на ці гроші повинні практично в той же або на наступний день купити валюту. А в нас так не виходить. Валюта купується лише через кілька днів, а оскільки гривня девальвує майже кожен день, в результаті туроператор несе збитки через курсову різницю », – нарікає Чучман.

Дефіцит на міжбанківському валютному ринку пояснюється скороченням надходження валютної виручки в країну. Останнє викликано зменшенням експорту Україною своїх товарів і послуг, а також небажанням експортерів повертати валютну виручку. В результаті, за даними Національного банку України, за січень-жовтень 2014 дефіцит платіжного балансу склав $8,46 млрд.

Новорічні подарунки

Згідно із законодавством, туроператори, здійснюючи зовнішньоекономічну діяльність, можуть працювати тільки з безготівковими коштами. Але дрібні гравці знаходять способи оплатити замовлені номери в готелях готівкою. У великих такої можливості немає, оскільки у них більше масштаби роботи. «Тому вони або чекають, коли банк задовольнить їх заявки, або спочатку замовляють більший обсяг, ніж їм необхідно», – розповідає директор центру туристичної інформації Володимир Царук.

Запас міцності у туроператорів вичерпається до кінця цього тижня. Адже наступного тижня в Європі починається період різдвяних свят і, відповідно, період відпусток у банках, пояснює Чертков. Це означає, що українська сторона не встигне провести необхідні платежі готельєрам, і туристи залишаться на вулиці. Трохи пізніше, до кінця наступного тижня, виникнуть уже й ризики несплати турів на масові зимові напрямки – Єгипет, Об’єднані Емірати і т. і., каже Чертков.

Втім, ці ризики загрожують переважно клієнтам невеликих туроператорів з українським корінням. За словами Черткова, у всіх великих гравців є домовленості про проживання туристів в готелях в разі неоплати у зв’язку з форс-мажорною ситуацією.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua