Аграріїв включили в план


Аграріїв включили в план

Страховики пропонують допомогу у відновленні української економіки: брати участь у пенсійній реформі та обов’язковому медстрахуванні, підтримувати сільське господарство за допомогою агрострахування. Для реалізації потенційних можливостей страховики розраховують на допомогу держави, як законодавчу, так і фінансову.

Ліга страхових організацій України (ЛСОУ) підготувала перелік заходів з виконання коаліційної угоди. В асоціації розраховують, що учасників ринку привернуть до пенсійної реформи, впровадження обов’язкового медстрахування, розвитку агрострахування, введенню страхування екологічних ризиків, до сприяння впровадження інтернет-страхування. «Зараз в наших силах зробити так, щоб частка страхування у ВВП зросла з нинішніх 0,5-1% до 3-5%», – сказав глава ради ЛСОУ Олександр Філонюк.

Один з основних напрямків – пенсійна реформа. «Більше 500 тис. громадян уже подбали про пенсії: компанії зі страхування життя сформували понад 5 млрд грн резервів. Ми готові брати участь у другому і третьому рівні пенсійної реформи », – сказав президент ЛСОУ Олександр Залєтов.

Ще один важливий напрямок – обов’язкове медстрахування. «Це потужний інструмент детінізації економіки. 10 млрд грн, які зараз знаходяться в тіні і йдуть на оплату послуг лікарів, можуть бути легалізовані через систему страхування », – вважає Олександр Залєтов.

Мета реформи проста. «Вона спрямована на створення прозорої та ефективної системи державного регулювання і страхового нагляду, залучення в страховий бізнес портфельного іноземного та вітчизняного капіталу, вдосконалення податкового законодавства та здійснення реформ в тих сферах, які сприяють капіталізації ринку», – заявив Олександр Філонюк.

Ставка на аграріїв

Від держави страховики натомість хочуть підтримки. У першу чергу мова йде про прийняття нової редакції закону «Про страхування». «Робота над цим документом ведеться вже більше десяти років, але він як і раніше не прийнятий. Сподіваємося, що з нинішнім складом парламенту ми зможемо досягти консенсусу, і законопроект все-таки буде підтриманий », – зазначив Олександр Філонюк.

На допомогу влади розраховують компанії, які працюють в сегменті агрострахування. «Ніякі інвестиції не прийдуть в український агросектор, поки у сільгоспвиробників не буде гарантій. Зараз проникнення страхування в цьому сегменті становить порядку 3%. При цьому в добровільному страхуванні цей показник становить всього 1%. Велика частина договорів укладається за програмами форвардних закупівель, в яких страхування – обов’язкова умова. Весь світовий досвід свідчить про те, що локомотивом розвитку агрострахування є якраз страхування за участю держави», – стверджує генеральний директор Аграрного страхового пулу Василь Назаренко.

За словами керівника пулу, з 2012 року, коли було створено об’єднання, агрострахування з держпідтримкою працювало тільки один день, коли було укладено шість договорів. «Держава не вважала за необхідне виділяти на це кошти. Але зараз, вперше в історії, агрострахування включено в текст коаліційної угоди, при Мінагрополітики створено робочу групу з питань агрострахування, і, за нашою інформацією, в бюджеті на наступний рік все ж планується виділити кошти на розвиток агрострахування », – уточнив Василь Назаренко. Розмір суми він не уточнив.

Своїми силами

Учасники ринку побоюються, що в 2015 році страхування навряд чи отримає підтримку держави – уряд знайде бюджетним грошам більше актуальне застосування. «Шанси на те, що законодавча база буде змінена, є, проте на фінансові дотації в наступному році я б не розраховував», – сказав топ-менеджер однієї з СК.

Обов’язкове медстрахування теж навряд чи буде запущено в роботу вже наступного року. Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі вважає, що введення страхової медицини неможливе без реформування мережі лікарень та без внесення змін до Податкового кодексу, які підштовхнуть роботодавців страхувати своїх співробітників. На його думку, введення обов’язкового медстрахування вже зараз потребують суттєвих дотацій з держбюджету, а грошей на це немає.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Аграріїв включили в план» на Finance.ua - 2.1
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua