Мінімальна зарплата і прожитковий мінімум зростуть всього на 3% - проект бюджету


Мінімальна зарплата і прожитковий мінімум зростуть всього на 3% - проект бюджету

У проекті держбюджету на 2015 рік передбачено підвищення прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати з нового року всього на 3%, хоча інфляція цього року перевищила 21%. Про це пишуть ЗМІ, посилаючись на документ, який потрапив у їх розпорядження.

“У 2014 році прожитковий мінімум і мінімалка були заморожені на рівні початку року, хоча спочатку планувалося два підвищення, і становили відповідно 1176 і 1218 гривень. У проект бюджету, який обговорюється в Кабміні, планують записати прожитковий мінімум 1214 гривень, а мінімалку – 1257 грн “, – зазначають ЗМІ.

Практично весь наступний рік ці показники знову будуть заморожені, і тільки з грудня 2015 їх піднімуть до 1240 і 1284 гривень відповідно.

Нагадаємо, глава Мінфіну Наталія Яресько раніше сьогодні заявляла, що проект бюджету готовий лише наполовину, тому публічне обговорення документа в найближчий тиждень недоцільно.

Як відомо, наприкінці жовтня прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що проект державного бюджету на 2015 рік вже готовий, і його потрібно негайно прийняти. 12 грудня перший-віце-спікер Андрій Парубій повідомив, що Кабінет міністрів обіцяє подати до Верховної Ради Держбюджет-2015 до 20 грудня.

Лідер фракції “Народний фронт” Олександр Турчинов закликав депутатів зібратися на позачергове засідання відразу після того, як Кабмін подасть бюджет.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Мінімальна зарплата і прожитковий мінімум зростуть всього на 3% - проект бюджету» на Finance.ua - 4.6
В Контексті Finance.ua