Українці мають забути про курс долара - заступник голови НБУ


Українці мають забути про курс долара - заступник голови НБУ

Українці мають забути про курс долара. Таку думку висловив і. о. заступник голови НБУ Владислав Рашкован.

“У Конституції закріплено, що основною функцією НБУ є забезпечення стабільності грошової одиниці. Ми обговорювали це питання з безліччю міжнародних експертів та місій, які у нас працювали, – практично ніде в світі курс не є метою для регулятора”, – пояснив Рашкован.

За його словами НБУ в своїй монетарній політиці повинен виходити з пріоритетності підтримки цінової стабільності в державі. “При цьому сам по собі курс є одним з інструментів (а не метою) грошово-кредитної політики”, – зазначив Рашкован.

“Я вже як то казав, що, коли ми перестанемо обговорювати цю тему [курс], я буду вважати, що реформи банківського сектора вдалися. Тому що американець, прокидаючись вранці, не думає про те, який сьогодні курс долара по відношенню до євро” , – вважає в. о. заступник голови НБУ.

Уряд, зазначив Рашкован, має займатися відновленням економіки і збільшенням виробництва якісних товарів, а НБУ – інформаційною політикою.

“[НБУ повинен] впливати на інфляційні очікування людей. Один банкір після кризи 2009 року сказав: у країні, де 50% заощаджень знаходиться у валюті, якщо люди будуть думати, що завтра курс буде вище, ніж сьогодні, вони обов’язково куплять долар сьогодні. При цьому підвищуючи попит. І тим самим будуть підстьобувати до зростання вже завтрашній курс. Тому завдання НБУ – вибудовувати комунікації з людьми, компаніями, фінансовими установами так, щоб вони розуміли, що ціни на товари в країні будуть перебувати на якось певному рівні. Це і називається таргетування інфляції “, – сказав Рашкован.

“Ми будемо прагнути до забезпечення стабільності цін. Нам в цьому допомагають фахівці з Чехії, які дуже вдало пройшли цей процес в свій час. Все зараз починається з побудови правильних моделей. Ми будемо йти від ручного управління ринком. НБУ необхідно буде підібрати відповідний інструментарій для контролю інфляції “, – резюмував Рашкован.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Куди йдуть гривня і долар?
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua