Дякуємо девальвації: Держборг України перевищив трильйон гривень


Дякуємо девальвації: Держборг України перевищив трильйон гривень

Листопадова девальвація привела до того, що державний борг України перевищив трильйон гривень.

Про це свідчать підрахунки журналістів на підставі даних Міністерства фінансів.

Станом на 31 жовтня 2014 державний і гарантований державою борг України складався з кредитів у гривні, доларах, євро, спеціальних правах запозичення і японських ієнах. Їх загальний розмір становив 72,99 мільярда доларів, або 945,3 мільярда гривень за тодішнім курсом 12,95 грн / дол. З цієї суми 28,23 мільярда доларів, або приблизно 365,6 мільярда гривень були номіновані в національній валюті.

Решта 44,8 мільярда за нинішнім курсом 15,18 грн/дол. вже перевищують 679 млрд гривень (проти 580 млрд місяць тому). Таким чином, розмір держборгу України, який був досягнутий за станом на 31 жовтня, з урахуванням нового курсу перевищив би 1,040 мільярда гривень.

За минулий місяць держава зайняла ще понад 5,5 мільярда гривень на внутрішньому ринку. Сьогодні також стало відомо про 500 мільйонів євро макрофінансової допомоги від Євросоюзу (ще майже 9,5 мільярда гривень). Таким чином, навіть з урахуванням виплат за старими кредитами, які були здійснені в листопаді, держборг України зараз не може бути менше ніж 1 трильйон гривень.

Офіційне підтвердження цих даних очікується тільки в кінці місяця, коли з’явиться інформація про держборг за станом на 30 листопада.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Мінфін України
Рейтинг популярності матеріалу «Дякуємо девальвації: Держборг України перевищив трильйон гривень» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua