Китай активно скуповує здешевілу нафту - ЗМІ


Китай активно скуповує здешевілу нафту - ЗМІ

У КНР користуються ситуацією навколо низьких цін на нафту і заповнюють свої стратегічні запаси.

На тлі рішення ОПЕК зберегти квоти з видобутку нафти на колишньому рівні уряд Китаю активно скуповує здешевілу нафту, пише видання China Daily.

“Це золотий час для збільшення стратегічних запасів країни”, – вважає аналітик компанії Nomura Holdings Inc. Гордон Кван. “Китай отримав більшу вигоду від рішення ОПЕК”, – упевнений він.

Як пояснив експерт SCI International Гао Цзянь, “низькі ціни сприятимуть розвитку національної програми з формування стратегічних запасів нафти”. За перші дев’ять місяців поточного року Китай, порівняно з аналогічним періодом минулого року, збільшив закупівлю нафти на 8,3% – до 460 тисяч барелів на добу. “Із введенням в експлуатацію нових резервуарів обсяг закупівель може збільшитися до 700 тисяч барелів на добу”, – прогнозує експерт.

Як раніше повідомило Державне статистичне управління КНР, в листопаді Китай завершив наповнення першої черги національних стратегічних запасів нафти в обсязі 12,5 млн тонн (93,5 млн барелів). Дані запаси розмішені в провінціях Чжецзян, Шаньдун і Ляонін. Очікується, що до 2020 року розмір стратегічних нафтових запасів у Китаї зросте до 40 млн тонн (299 млн барелів).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Китай активно скуповує здешевілу нафту - ЗМІ» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua