Гривня знецінилася на 58,9%, а інфляція досягла 19,8% - стверджує НБУ


Гривня знецінилася на 58,9%, а інфляція досягла 19,8% - стверджує НБУ

Згідно з показниками на жовтень, в 2014 році інфляція в Україні досягла 19,8%, а девальвація гривні склала 58,9%, свідчать дані Нацбанку.

Як повідомляє прес-служба Національного банку України, динаміка макроекономічних і монетарних показників свідчить про прискорення інфляції. У річному вимірі індекс споживчих цін у жовтні 2014 виріс до 19,8%.

“Прискорення інфляції відбувалося як за рахунок підвищення адміністративно регульованих цін і тарифів в результаті проведення непопулярних, але необхідних реформ, так і через знецінення обмінного курсу гривні до долара США, яке за січень-жовтень 2014 склало 58,9%”, – пояснили в НБУ.

За інформацією Нацбанку, знецінення гривні пов’язане з порушенням рівноваги на валютному ринку в результаті накопичених у попередні роки зовнішніх дисбалансів, а також з погіршенням очікувань на тлі соціально-політичних і військових подій.

Крім того, аналітики банку констатували, що зниження реального ВВП в III кварталі склало 5,1% порівняно з 4,6% і 1,1% в II і I кварталах.

Водночас “відсутність деескалації військової агресії” призвело до прискорення відтоку депозитів з банків. Зокрема, в липні-жовтні відтік депозитів населення в національній валюті склав 16,8 млрд грн.

В Україні відновилося домінування чистого попиту на готівкову валюту, який у липні-жовтні склав 1 млрд дол.

За прогнозами Нацбанку, подальша девальвація і погіршення ринкових очікувань продовжують створювати підвищений інфляційний тиск, який збережеться на початку 2015 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua