Goldman Sachs знизив прогноз цін на нафту Brent і WTI, очікує ослаблення впливу ОПЕК


Goldman Sachs знизив прогноз цін на нафту Brent і WTI, очікує ослаблення впливу ОПЕК

Аналітики Goldman Sachs group Inc. понизили прогнози цін на нафту Brent і WTI, відзначивши, зокрема, зростання обсягів видобутку в США.

При цьому експерти вважають, що Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) втратить вплив на нафтовий ринок у зв’язку зі “сланцевим бумом” в США.

Прогноз середньої вартості Brent на перший квартал 2015 знижений Goldman Sachs до $85 за барель з очікуваних раніше $100 за барель, прогноз для WTI – до $75 з $90 за барель.

Виробництво нафти в США знаходиться на максимальних рівнях за 30 років, і експерти Goldman Sachs упевнені в стійкості обсягів видобутку. На тлі різкого падіння вартості нафти за останній час найбільші країни ОПЕК знизили ціни на поставки сировини, прагнучи захистити свої частки ринку, замість скорочення видобутку, яке могло б підтримати ціни.

Експерти Goldman Sachs вважають, що ОПЕК втратить позицію виробника, здатного впливати на динаміку нафтових цін, і цю позицію займуть США, що нарощують видобуток сланцевої нафти.

“Наші прогнози цін на нафту відображають, в тому числі і очікування втрати ключовими країнами ОПЕК здатності впливати на ціноутворення на ринку”, – говориться в повідомленні Goldman Sachs.

Будь-яке скорочення видобутку нафти країнами ОПЕК в короткостроковій перспективі буде скромним доти, поки не з’явиться достатніх сигналів уповільнення темпів зростання видобутку сланцевої нафти в США, відзначають аналітики.

На їх думку, для ослаблення темпів збільшення видобутку в США вимагається падіння вартості WTI нижче $75 за барель.

“Ключові країни ОПЕК не стануть різко скорочувати видобуток в найближчі місяці”, зазначають експерти.

На їх думку, недавнє зниження поставок нафти на ринок Саудівської Аравією відображає збільшення внутрішніх запасів, а не скорочення видобутку.

Зростання видобутку нафти в не входять в ОПЕК країнах за межами Північної Америці, в тому числі в Бразилії, Мексиці та Азербайджані, призведе до того, що поставки нафти на світовий ринок будуть перевищувати попит, що призведе до перенасичення ринку, вважають експерти Goldman Sachs.

“Наша впевненість в тому, що в 2015 році нафтовий ринок буде перенасичений, збільшилася, – йдеться в повідомленні банку. – Ми очікуємо стабілізації базових для ринку чинників в 2016 році при помірному скороченні видобутку ОПЕК після очевидного уповільнення зростання виробництва нафти в США”.

Світовим виробникам нафти, ймовірно, знадобиться скоротити видобуток майже на 800 тис. барелів на добу в наступному році, щоб обмежити зростання запасів і збалансувати нафтовий ринок в 2016 році, вважають експерти Goldman Sachs.

Грудневі ф’ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 10:04 МСК у понеділок знизилися в ціні на $0,05 (0,06%) – до $86,08 за барель. Ціна ф’ючерсу на нафту WTI на грудень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) піднялася до цього часу на $0,14 (0,17%) – до $81,15 за барель.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua