Німеччина зайнялася пошуком €615 млн на саркофаг для ЧАЕС, проект знову подорожчав


Німеччина зайнялася пошуком €615 млн на саркофаг для ЧАЕС, проект знову подорожчав

Уряд Німеччини має намір по можливості швидше відшукати відсутні 615 млн євро для завершення будівництва саркофага над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Як заявила міністр охорони навколишнього середовища ФРН Барбара Хендрікс, огорожа останків аварійного реактора в Чорнобилі від решти світу є справою честі країн “великої сімки” (G7). Свою заяву Хендрікс зробила у зв’язку з майбутньою в Бонні зустріччю робочої групи G7 з питань ядерної енергії, повідомляють ЗМІ з посиланням на агентство dpa.

Зокрема, активну участь в залученні необхідної суми повинен прийняти Європейський банк реконструкції та розвитку.

У 1997 році країни G7 домовилися створити фонд для фінансування будівництва саркофага для аварійного енергоблоку Чорнобильської АЕС. Оскільки колишня захисна конструкція з бетону поступово руйнується, для довговічного захисту від високорадіоактивного випромінювання було вирішено побудувати гігантську металоконструкцію.

Будівництво нового саркофага на ЧАЕС почалося 26 квітня 2012 року. Тоді заявлялося, що його вартість складе 935 млн євро. Більшу частину з цієї суми Україна зібрала в 2011 році в ході Чорнобильської донорської конференції.

Зараз саркофаг готовий більш ніж на 60%. Усі раніше надані на будівництво саркофага кошти будуть витрачені до кінця 2014 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua