У Держдумі РФ схвалили законопроект, що дозволяє анулювати "неправосудні" рішення іноземних судів


У Держдумі РФ схвалили законопроект, що дозволяє анулювати "неправосудні" рішення іноземних судів

Комітет з конституційного законодавства і держбудівництва Держдуми у вівторок рекомендував нижній палаті парламенту прийняти в першому читанні законопроект, який дозволить визнавати завідомо неправосудними судові акти іноземних судів у справах, які повинні розглядатися в РФ відповідно до російського законодавства і укладеними країною міжнародними договорами, повідомляє “Інтерфакс”. Текст законопроекту розміщений на сайті Держдуми.

Депутат Дмитро Гудков вважає, що головною метою законопроекту авторства єдинороса Володимира Поневежського є повернення заарештованих за кордоном активів високопоставлених чиновників, які потрапили під санкції Заходу. “В “Єдиної Росії” придумали, як повернути Ротенбергу і Лесину активи, заарештовані за кордоном, а також усім хто потрапив під санкції”, – написав Гудков в Facebook.

Про те, що Італія заарештувала активи відомого російського бізнесмена Аркадія Ротенберга, що входить, за даними преси, в найближче оточення президента Володимира Путіна, стало відомо 23 вересня. Повідомлялося, що в тому числі були арештовані три вілли на Сардинії бізнесмена, який потрапив в липні до списку санкцій ЄС і США, і готель в Римі, який йому належить.

Що стосується Михайла Лесина, ім’я якого згадує Гудков, то преса писала, що в кінці липня сенатор від американського штату Міссісіпі Роджер Уікер попросив Мін’юст США перевірити законність нерухомості в Каліфорнії вартістю більше 28 млн доларів, яка, за даними політика, належить голові правління “Газпром -Медіа” і його родині. У серпні Лесин з гнівом відкинув підозри, зазначивши, що нерухомість належить його дітям. “Це точно не моя власність, діти влаштовували своє життя самі, брали під ці угоди кредити, вони є в банку”, – заявив він. Ніяких рішень по цій нерухомості влада США не приймала.

Законопроект націлений на захист інтересів громадян РФ та юридичних осіб, запевняють в Держдумі

Профільний комітет Держдуми у вівторок розглянув поправки в закон “Про компенсацію за порушення права на судочинство в розумний строк або права на виконання судового акта в розумний строк” і запропонував нижній палаті винести їх на обговорення 7 жовтня, передає “Інтерфакс”.

В пояснювальній записці до проекту закону сказано, що “винесення іноземними судами судових актів у справах, які, відповідно до законодавства РФ і укладених нею міжнародних договорів, повинні бути розглянуті судом, арбітражним судом РФ, признається вторгненням в компетенцію судів, арбітражних судів РФ, а також порушенням суверенітету РФ”. Такі судові акти іноземних судів “є в РФ завідомо неправосудними”, наголошується в документі.

На думку членів Комітету, законопроект націлений на захист інтересів російських громадян і юридичних осіб, оскільки надає їм можливість отримати грошову компенсацію за порушення їх прав на розгляд справи компетентним судом РФ. У разі винесення іноземним судом завідомо неправосудного судового акта постраждалі для присудження компенсації повинні звернутися із заявою до арбітражного суду РФ. Повноваженнями з представлення інтересів РФ при розгляді таких заяв наділяється Мінфін. Розмір компенсації визначається в сумі втрат, які заявник зазнав або може зазнати внаслідок примусового виконання завідомо неправосудного судового акта.

Як йдеться в проекті закону, компенсація проводиться за рахунок коштів федерального бюджету; одночасно з цим встановлюється право регресної вимоги Росії до іноземної держави, суд якої виніс неправосудний судовий акт.

В уряді раніше заявляли, що не підтримують цю законодавчу ініціативу. В офіційному висновку кабміну наголошується, що в разі порушення прав іноземною державою, РФ “не може і не повинна зазнавати несприятливих наслідків, у тому числі у вигляді виплат компенсації з коштів бюджетної системи з подальшим її стягненням в регресних порядку”. В уряді також зазначають, що деякі положення законопроекту суперечить Конституції РФ і не враховують норми міжнародного права і міжнародні зобов’язання Росії.

Компенсувати збитки від санкцій будуть за рахунок пенсійних накопичень

Однак якщо закон буде прийнятий, Аркадій Ротенберг зможе добиватися компенсації за своє відчужене майно в російських судах. Влада вживає і заходи щодо захисту російських компаній від наслідків накладення Заходом санкцій. Так, в середині вересня стало відомо, що Мінфін РФ збирається створити багатомільярдний фонд підтримки російських компаній, які постраждали від санкцій. На його поповнення підуть в тому числі і гроші, зекономлені на трансферт до Пенсійного фонду Росії в 2015 році, заявив тоді міністр фінансів Антон Силуанов.

У свою чергу міністр економічного розвитку Олексій Улюкаєв вказував, компанії, які потрапили під санкції можуть розраховувати на підтримку їх інвестиційних програм за рахунок пенсійних накопичень, але на “поворотній і платній основі”. При цьому він зазначав, що мова йде не тільки про нафтовий сектор, але і про компанії банківського, фінансового, оборонного секторів.

У вівторок в Держдуму був внесений законопроект, який подовжує на 2015 рік мораторій на передачу пенсійних накопичень росіян в недержавні пенсійні фонди. Раніше міністр Силуанов оголосив, що продовження “заморожування” накопичувальних пенсій дозволить заощадити 309 млрд рублів.

Російський уряд у вівторок також вніс до Держдуми проект федерального бюджету на 2015-2017 роки. Згідно з супровідною запискою, дефіцит на три роки закладений у розмірі 0,6% ВВП. Силуанов напередодні внесення проекту бюджету попередив, що 2015 буде непростим для російської економіки. За словами міністра, серйозні ризики пов’язані зі значним зниженням ціни на нафту, неможливістю займати на внутрішньому і зовнішньому ринках і відсутністю очікуваних доходів від приватизації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua