Росія чекає від Києва $ 3,9 млрд для відновлення постачання, інакше це "гра в одні ворота"


Росія чекає від Києва $ 3,9 млрд для відновлення постачання, інакше це "гра в одні ворота"

Росія наполягає, що Київ для відновлення постачання російського газу повинен не тільки внести $ 1,9 млрд передоплати за нові поставки, а й погасити $ 2 млрд боргу за раніше отриманий газ. У той же час українська сторона заявила про намір провести перший транш в оплату боргу в кінці жовтня в розмірі $ 1,5 млрд.

“$ 1,9 млрд – це вартість 5 млрд кубометрів, які вони хочуть купити як мінімум і внести передоплату. Передоплата, швидше за все, буде кожен місяць, виходячи з потреб. $ 3,1 млрд – це та цифра, яка повинна бути оплачена двома траншами : $ 2 млрд до початку поточних поставок і решта $ 1,1 млрд – до кінця року. У чому розбіжність: по-перше, вони озвучували три транші: $ 1,5 млрд, $ 0,8 млрд, $ 0,8 млрд, по-друге, оплачувати вже після початку поставок”, – заявив журналістам глава Міненерго Росії Олександр Новак.

“Це принципова річ. Момент передоплати та оплати часткової заборгованості в $ 2 млрд це одночасний процес. Для нас принципово, що до початку поставок повинна бути погашена частина боргу. Це позиція, яку ми і навесні озвучували, і зараз. Ні про які нові поставки не може бути мови, якщо не буде частини боргу. Інакше це виходить гра в одні ворота, коли ми знову будемо поставляти газ, а питання про борг відкладати на потім”, – аргументував він.

“Українська сторона готова оплатити частину боргу – $ 3,1 млрд, яку вони розрахували за своєю ціною, яку вони придумали – по $ 268,5 за тисячу кубометрів. Тобто той борг, який $ 5,3 млрд складається по фактично виставленими рахунками. Вони собі віртуально порахували за ціною $ 268, вони готові це заплатити. Гроші ці передбачені і виділені МВФ. Сума, яка залишиться, визначиться виходячи з рішення арбітражного суду. Якщо ціна буде якась крайня, то буде $ 5,3 млрд або $ 3,1 млрд”, – додав О.Новак.

“У нас немає розбіжностей по цифрам. Ми згодні, щоб вони $ 3,1 млрд заплатили. Але щодо термінів є не до кінця узгоджені позиції, які, сподіваємося на цьому тижні врегулювати. Ми з нашого боку практично готові по цьому пакету все зробити, про що ми домовилися. ми почекаємо в найближчі дні реакції української сторони. І буде тоді зрозуміло”, – сказав російський міністр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua