НБУ на початку року активно надавав кошти на підтримку банків, і не завжди під якісну заставу - зізналася голова Нацбанку


Про це заявила голова Національного банку України Валерія Гонтарева під час круглого столу на тему “Реформа банківського сектору: першочергові кроки”. Зокрема, вона зазначила, що Національний банк створює рівні умови для всіх банків та готовий розглядати будь-які питання щодо посилення прозорості власної політики з метою її більшої зрозумілості для учасників ринку.

Як проінформувала голова НБУ, на початку цього року регулятор активно надавав кошти на підтримку та збереження ліквідності банків, у тому числі не завжди під якісну заставу, адже мав місце значний відтік депозитів з банківської системи. Однак Нацбанк наразі вирішує це питання. Було зазначено, що керівництво Національного банку налаштоване на побудову ліквідного ринку державних цінних паперів та планує надати право кожному банку, який має ОВДП, отримувати рефінансування в автоматичному режимі.

Крім того вона зазначила, що відповідно до домовленостей з МВФ до кінця цього року регулятор має оприлюднити відомості про власників кожного банку. Також регулятор погодив з МВФ мінімальні обсяги золотовалютних резервів, які на її думку мають витрачатися виключно у критичних ситуаціях, а також порядок використання монетарних інструментів та рівень облікової ставки. Як розповіла Валерія Гонтарева, підвищення облікової ставки наразі не є доцільним, оскільки Національний банк України очікує зниження інфляції в 2015 році до 10% у порівнянні з 17% в 2014 році.

Підсумовуючи дискусію, Валерія Гонтарева наголосила на тому, що головним завданням для Національного банку України сьогодні є стабілізація ситуації на валютному ринку та забезпечення стабільності банківської системи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua