Банкіри в короткостроковій перспективі бачать курс гривні в коридорі 14-15 грн/$1


Банкіри в короткостроковій перспективі бачать курс гривні в коридорі 14-15 грн/$1

Курс гривні може перебувати в коридорі 14-15 грн/$1 в короткостроковій перспективі, вважають банкіри.

“Темпи девальвації національної валюти не дають підстав для оптимізму в короткостроковій перспективі: можна з великою ймовірністю припустити, що гривня, подолавши межу 14 грн/$1, коливатиметься в коридорі від 14 до 15 грн/$1”, – сказав перший заступник голови правління Промінвестбанку В’ячеслав Юткін.

За його оцінкою, коригування курсу до 12,2-12,5 грн/$1 можна очікувати після позитивного вирішення кризи на Сході України і виключно в разі збереження територіальної цілісності країни.

Начальник відділу стратегічного планування Укрсоцбанку Агшин Мірзазаде вважає ймовірним зниження курсу гривні в короткостроковій перспективі до 14,5 грн/$1.

“Як ми бачимо, адміністративні заходи регулятора поки що не здатні заспокоїти ринок, а продавати валюту з міжнародних резервів Нацбанк не хоче. Тому гривня продовжить падіння доти, поки не буде забезпечений приплив достатньої кількості валюти на ринок. У короткостроковій перспективі можливі стрибки до 14,5 грн/$1”, – зазначив він.

Банкіри прогнозують падіння купівельного попиту, зниження ВВП, погіршення інвестиційної привабливості країни і зростання кількості збанкрутілих кредитно-фінансових установ через значне ослаблення гривні.

“Результат девальвації гривні – ризики гіперінфляції, падіння купівельного попиту, зниження ВВП, подальше падіння інвестиційної привабливості країни, скорочення валютних надходжень, заморожування підприємницької активності і зниження планових податкових надходжень. І в банківській сфері: ослаблення всієї банківської системи країни, збільшення обсягів простроченої заборгованості, гостра необхідність у докапіталізації банківської системи, можливі банкрутства банків”, – сказав В. Юткін.

“Нестабільна валюта говорить про економічну слабкість країни і посилює негативні очікування з приводу кредитоспроможності України. Це ще більше уповільнює економічну активність усередині країни, а також відлякує іноземних інвесторів, в чиєму капіталі країна зараз сильно потребує”, – додав А. Мірзазаде.

Як повідомлялося, курс гривні на міжбанківському валютному ринку у вівторок, 26 серпня, знизився до 14,1 грн/$1, обновивши показник історичного мінімуму.

Намагаючись стабілізувати ситуацію на валютному ринку, НБУ з 21 серпня збільшив норму обов’язкового продажу на міжбанку надходжень в іноземній валюті для юридичних осіб та фізосіб-підприємців з 50% до 100%. Крім того, НБУ пригрозив банкам блокуванням операцій на міжбанку у разі проведення маніпуляцій на валютному ринку.

У Міжнародному валютному фонді вважають, що курс гривні на рівні 10-13 грн/$1 відповідає фундаментальним показникам України в середньостроковій перспективі.

Мінфін прогнозує середній курс гривні в 2014 році на рівні близько 12 грн/$1. За оцінками голови НБУ Валерії Гонтарєвої, збалансованим є курс гривні 11,5-11,9 грн/$1, а його падіння викликане панічною реакцією на події на сході.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Куди йдуть гривня і долар?
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua