Словаччина готова до реверсу газу в Україну з 1 вересня 3 млрд кубометрів газу


Словаччина готова до реверсу газу в Україну з 1 вересня 3 млрд кубометрів газу

Фахівці оператора газотранспортної системи Словаччини – компанії Eustream – завершили підготовчі роботи до реверсних поставок палива на територію України. Про це повідомив офіційний представник Eustream Ваграм Чугурян.

“Ми готові розпочати з 1 вересня цього року реверсні поставки газу на Україну з країн Центральної Європи в контрольному режимі, який передбачає постачання близько трьох мільярдів кубометрів на рік, – заявив Чугурян. – З 1 березня 2015 р. газопровід зможе здійснювати поставки на максимальній потужності 10 млрд кубометрів на рік”.

Чугурян нагадав, що в ході процедури Open Season кілька європейських фірм надали зобов’язуючі заявки на прокачку газу по цій трубі.

Фахівці Eustream провели протягом останніх трьох місяців комплексну перевірку технічного стану газопроводу Вояни – Ужгород, побудованого 15 років тому, а також роботи по спорудженню додаткового 400-метрового трубопроводу до українського кордону. Більшу частину транзитних потужностей нового газопроводу до 2019 року викупила українська держкомпанія “Нафтогаз”.

Нагадаємо, “Газпром” 16 червня ввів передоплату і припинив поставки газу в Україну, залишивши закачку лише транзитного палива. В той же день “Нафтогаз” і “Газпром” подали взаємні позови до Арбітражного інституту при Торговій палаті Стокгольма.

З цього моменту Україна активно зайнялася диверсифікацією поставок “блакитного палива”. Зокрема, підписаний 28 квітня “Укртрансгазом” (100% належить “Нафтогазу”) і словацьким Eustream меморандум передбачає будівництво невеликої перемички протяжністю 400 м (вартістю 21 млн євро), що дозволить з осені почати прокачування в Україну 22 млн кубометрів на добу (8 млрд на рік) по газопроводу Вояни – Ужгород.

“Великий реверс”, про який сторони ще домовляються забезпечить Україну 30 млрд “кубів” газу на рік.

“Газпром”, у свою чергу, не задоволений такою ситуацією і погрожує ввести обмеження на реверс газу в разі, якщо знайде докази порушення енергетичних договорів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua