Розроблено термоелектрогенератор нового покоління - він перетворює теплову енергію в електричну — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Розроблено термоелектрогенератор нового покоління - він перетворює теплову енергію в електричну

Технології&Авто
5769
Співробітники Массачусетського технологічного інституту створили термоелектричний генератор, здатний перетворювати теплову електроенергію, вироблювану різними механізмами, в електричну. Подробиці про розробку наводить журнал “Популярна механіка”.
Головний творець генератора Ганг Чень спільно з колегами з MIT близько 10 років тому заснував компанію GMZ Energy, метою якої було створення пристрою, здатного перетворити тепло в електрику. “Всі визнають великий потенціал використання відходів тепла, але це завжди було занадто складним завданням, щоб думати про це серйозно”, – зазначив Чень.
Термоелектричний генератор GMZ Energy створює електроенергію, коли тепло надходить у верхню частину модуля, а потім проходить через напівпровідниковий матеріал до більш холодної сторони. В результаті рух електронів в напівпровіднику під цією різницею температур створює напругу.
Генератор, представлений компанією може витримувати нагрівання до температури приблизно 600 C на його гарячій стороні (верхня поверхня) при підтримці температури від 100 C на його холодній стороні (нижня поверхня). При такій різниці температур модуль розміром в 4 квадратних сантиметра може виробляти 7,2 Вт енергії. Якщо розмістити подібний генератор біля вихлопної труби автомобіля, то навантаження на штатний генератор машини істотно знизиться. Зменшиться також споживання палива та обсяг шкідливих викидів.
Як повідомляється на сайті MIT, в червні найбільший генератор, розроблений компанією зміг виробити 200 Вт енергії в рамках проекту Міністерства енергетики США. Оснащення подібними генераторами БМП, використовуваних військовими, дозволить значно заощадити на паливі для броньованих машин.
За роки роботи компанії Чень знайшов інвесторів, які вклали в його розробку 25 мільйонів доларів. Після довгих експериментів учасникам проекту вдалося створити ефективні зразки генераторів. При цьому найскладніше було підібрати найбільш підходящий матеріал.
У підсумку, в якості постійного матеріалу для комерційного виробництва термоелектричних генераторів, компанія зупинилася на так званих напів-Гейслерах – сплавах з сильною кристалічною структурою, яка забезпечує більшу стабільність при високих температурах. Однак компанія планує використовувати й інші матеріали: теллурид вісмута, свинцю, кремнію германію і т.д.
Варто відзначити, що ідея термоелектрогенераторов не є оригінальною, проте численні розробки в цій області досі не відрізнялися високою ефективністю через те, що вченим не вдавалося підібрати матеріал, який би міг підтримувати різницю температур. Таким чином, розробка Ченя і його колег може знову підняти інтерес до перетворення тепла в електроенергію і знайти широке практичне застосування.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас