Прощавай Росія: виробник «російського iPhone» до кінця року переїде до Канади


Прощавай Росія: виробник «російського iPhone» до кінця року переїде до Канади

Компанія Yota Devices – розробник «російського iPhone» – найближчим часом переведе свою штаб-квартиру з Москви в Торонто або Ватерлоо. Переїзд відбудеться до кінця нинішнього року, повідомив канадському виданню Financial Post виконавчий директор компанії Влад Мартинов.

На новому місці виробник мобільних пристроїв планує залучити «таланти з Канади», які залишилися без роботи після скорочень в BlackBerry, розповів Мартинов. «Серед них є блискучі інженери», – зазначив топ-менеджер.

З 150 співробітників Yota Devices щонайменше 15 раніше трудилися в BlackBerry, йдеться у публікації видання від 6 серпня. На компанію також працюють кілька колишніх співробітників Nokia.

Протягом наступного року Yota Devices планує за участю інвестиційного банку Jacob залучити в капітал $ 100 млн, також в планах компанії – вихід на фондову біржу в Торонто до 2015 року.

Мартинов емігрував до Канади в 2000 році, там же проживають деякі інші керівники Yota Devices, стверджує Financial Post. У публікації йдеться, що на сьогоднішній день 70% персоналу компанії працюють за межами Росії.

Yota Devices – російська приватна компанія, основною діяльністю якої є розробка та виробництво високотехнологічного абонентського LTE-обладнання (смартфони, модеми, роутери). З моменту заснування в 2009 році компанія реалізувала більше 3 млн пристроїв зв’язку покоління 4G.

В грудня 2013 року виробник представив смартфон власної розробки – YotaPhone. Головною особливістю пристрою є наявність чорно-білого дисплея на звороті смартфона, виконаного за технологією електронного чорнила. Ця опція дозволяє дублювати на додатковий екран всі інформаційні повідомлення, не витрачаючи при цьому заряд смартфона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua