Британія обмежить соцвиплати для мігрантів з країн ЄС


Британія обмежить соцвиплати для мігрантів з країн ЄС

Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон у вівторок, 29 липня, представив нові норми, направлені на обмеження соціальних виплат для мігрантів з країн Євросоюзу.

З повідомлення Кемерона, опублікованого в газеті The Daily Telegraph, випливає, що з листопада 2014 року мігранти, які приїхали до Великої Британії в пошуках роботи, матимуть право отримувати допомогу з безробіття та допомогу на дітей на три місяці, а не шість місяців, як раніше.

За останніми соцопитуваннями, напередодні національних виборів 2015 року британці вкрай стурбовані питанням імміграції. Так, наприкінці травня у Великобританії перемогу на виборах до Європарламенту здобула Партія незалежності Сполученого Королівства – партія євроскептиків, якій раніше вдалося залучити виборців з числа прихильників Консервативної партії Кемерона.

Як зазначає Рейтер, у спробі припинити відтік прихильників консерваторів, Кемерон заявив, що хоче скоротити потік чистої міграції і має намір відстежувати тих, хто, на його думку, приїхав до Великобританії виключно з метою використання її системи пільг. За словами британського прем’єра, обмежуючи доступ мігрантів до соціального забезпечення трьома місяцями, влада “посилає їм чіткий сигнал: “Вам не слід сподіватися на те, що ви приїдете у Великобританію і отримаєте щось з нічого”​​. Разом з тим, раніше опозиційна Лейбористська партія розкритикувала Кемерона за те, що він нічого не робить для припинення зниження зарплат низькокваліфікованих мігрантів.

У січні британський уряд посилив критерії прийому заявок мігрантів на отримання соцвиплат, а також збільшив термін очікування отримання мігрантами права на такі виплати.

У Євросоюзі розкритикували підхід Кемерона до питань імміграції, зазначивши, що немає ніяких доказів того, що мігранти направляються до Великобританії виключно заради отримання допомоги.

“Трудящі-мігранти – це величезна економічна вигода для країн-членів ЄС в тому плані, зокрема, що вони перекривають відсутні навички і брак робочої сили. Багато незалежних досліджень і наші власні дослідження систематично показують, що люди їдуть до інших держав-​​членів, щоб працювати, а не претендувати на допомогу”, – сказав представник Єврокомісії Джонатан Тодд у вівторок, коли його попросили прокоментувати заяву Кемерона.

За словами Тодда, Єврокомісія має намір ретельно вивчити введені Кемероном обмеження, щоб гарантувати їхню відповідність законодавству ЄС.

Тим часом, інші європейські країни, зокрема – Німеччина, поділяють позицію Кемерона щодо питання зловживання мігрантами системою соціальних допомог, і підтримують внесення подібних змін до правил ЄС.

Раніше Кемерон пообіцяв переглянути відносини Великобританії з ЄС у разі його переобрання в 2015 році, а також заявив про намір винести на референдум питання щодо членства країни в блоці у 2017 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua