На ринку нерухомості нова тенденція: квартири стають усе меншими, - експерт


На ринку нерухомості нова тенденція: квартири стають усе меншими, - експерт

У структурі введеного в експлуатацію житла спостерігається скорочення середньої площі квартир в порівнянні з попереднім роком. Про це під час прес-конференції в Києві розповів старший аналітик Департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Костянтин Олійник.

Так, за фактичними даними, в 1 кварталі 2014 р. відносно аналогічного періоду 2013 р. середня площа квартир скоротилася з 89,2 м2 до 81,3 м2, при цьому: однокімнатної квартири – з 50,3 м2 до 47 м2; двокімнатної – з 77,5 м2 до 75,3 м2; трикімнатної – з 112,2 м2 до 111,5 м2.

“По кількості кімнат також спостерігається тенденція до зменшення. Якщо у 2012-2013 році одно-, дво- і трикімнатні квартири вводились в експлуатацію в приблизно рівних кількостях, то в 2014 році однокімнатні квартири займають практично половину усіх прийнятих в експлуатацію квартир – 51%. Двокімнатні займають 22%, трикімнатні – також 22%”, – додав Олійник.

Також експерт зауважив переорієнтацію покупців житлової нерухомості із вторинного ринку на первинний. “Це говорить перш за все про те, що кількість новобудов переважає усі попередні періоди, і крім того росте довіра населення до новобудов через скорочення термінів введення у експлуатацію”, – пояснив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua