Відома американська мережа Wendy's оперативно згортає свою роботу в Росії


Відома американська мережа Wendy's оперативно згортає свою роботу в Росії

На тлі претензій Росспоживнагляду до мережі ресторанів швидкого харчування McDonald’s і розмов про його можливий відхід з російського ринку таке рішення вже прийняв його конкурент – Wendy’s, повідомляє Bloomberg. Американська мережа ресторанів фаст-фуду Wendy’s вже закрила чотири з восьми ресторанів у Москві, а інші будуть закриті в найближчі кілька тижнів, передає агентство.

Причиною рішення припинити роботу в Росії в компанії називають торішню зміну менеджменту в Wenrus Restaurant Group Limited – франчайзі Wendy’s в РФ. “На жаль, нове керівництво Wenrus не висловило зацікавленості у розвитку бізнесу Wendy’s в Росії”, – цитує агентство представника компанії Боба Бертіні. За його словами, також нове керівництво Wenrus порахувало, що компанія не володіє “ресурсами для того, щоб вже існуючі російські ресторани успішно працювали”.

Агентство “Інтерфакс” з посиланням на того ж Бертіні повідомляє, що рішення припинити бізнес в РФ “позбавлене політичного підгрунтя”, і компанія “розраховує повернутися в Росію”.

Компанія Wenrus Restaurant Group Limited, пов’язана з Food Service Capital ресторатора Михайла Зельмана і “металурга” Іскандера Махмудова, у 2010 році отримала франшизу на розвиток ресторанної мережі Wendy’s. Тоді партнери пообіцяли відкрити 180 ресторанів в Росії протягом 10 років. Перші з’явилися навесні 2011 року, й відтоді компанія відкрила лише вісім закладів у Москві, відзначають “Ведомости”.

Наприкінці 2013 року основний власник Уральської гірничо-металургійної компанії (УГМК) Махмудов консолідував 100% Food Service Capital, а в квітні цього року викупив у Зельмана весь бізнес ресторанної групи “Арпіком”. Ставши одноосібним власником “Арпіком”, Махмудов одразу відмовився від розвитку Wendy’s в Росії, а в кінці квітня цього року продав ТОВ “Венрус ресторанна група”, що володіє майстер-франшизою на розвиток мережі закусочних Wendy’s у РФ, неназваному покупцеві, писала газета “Комерсант” в травні.

За даними системи “СПАРК-Інтерфакс”, у квітні цього року гендиректором Wenrus став Ельдар Манасян, який раніше очолював ліквідовану страхову компанію “Метротон”.

До цього три роки поспіль збитки Wenrus сягали 100 мільйонів рублів, а темпи відкриття нових точок явно відставали від заявлених обсягів. Для порівняння: Burger King, що вийшов на російський ринок Росії одночасно з Wendy’s, відкрив у Москві майже 60 точок, зазначалося в статті.

Wendy’s спеціалізується на виробництві сендвічів і бургерів і є третьою за величиною мережею ресторанів фаст-фуду – після Burger King і McDonald’s. У Росії з цих мереж найбільш широко представлений McDonald’s – 430 ресторанів.

Проте наприкінці липня до McDonald’s в РФ з’явилися серйозні претензії у Росспоживнагляду, який вирішив через суд заборонити виробництво і продаж деяких страв цієї мережі. При цьому експерти вже висловили думку, що McDonald’s може стати заручником погіршення російсько-американських відносин, і надалі американській компанії доведеться скорочувати меню або зовсім припиняти бізнес в РФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua