Росія зібралася заборонити імпорт фруктів з Польщі, Молдавії та Нідерландів - через "східну плодожорку"


Росія зібралася заборонити імпорт фруктів з Польщі, Молдавії та Нідерландів - через "східну плодожорку"

Россільгоспнагляд може заборонити постачання фруктів з Євросоюзу. Обмеження імпорту може зачепити як окремі країни, так і весь ЄС. Остаточне рішення буде прийнято протягом одного-двох тижнів, повідомила “Російська газета”.

Останнім часом в партіях фруктів, що поставляються з Європи до Росії, все частіше стали виявляти небезпечного карантинного шкідника – східну плодожорку, розповів помічник керівника Россільгоспнагляду Олексій Алексєєнко.

“Експерти Россільгоспнагляду зараз проводять оцінку ризиків, на її підставі буде прийнято рішення щодо заходів, які ми можемо ввести, – заявив представник служби. – А заходи тут можуть бути досить серйозні, аж до тимчасового обмеження ввезення з території окремих країн ЄС. Найважчий випадок – якщо це буде стосуватися всієї території. Але, мабуть, будуть введені лише якісь регіональні обмеження”.

Найчастіше шкідника знаходили у фруктах з Польщі, Нідерландів та Молдови. У тому числі в яблуках, персиках та інших. З середини липня до Росії вже заборонено імпорт фруктів з Молдови. Також з липня 2013 року до Росії заборонено ввозити картоплю з Європи.

У відповідь Європейський союз прийняв рішення подвоїти квоти на безмитний експорт молдавських фруктів на європейський ринок з 1 серпня, про що прем’єр-міністра Молдови Юрія Лянке проінформував єврокомісар з сільського господарства Дачіа Чолош.

За словами єврокомісара, квоти на безмитні поставки молдавських фруктів в ЄС, обумовлені раніше Угодою про зону вільної торгівлі Молдови з ЄС, як виняток будуть подвоєні вже з 1 серпня цього року: яблук з 40 до 80 тисяч тонн, слив – з 10 до 20 тисяч тонн, винограду – з 10 до 20 тисяч тонн, повідомляє “Комерсант Молдова”.

Аграрна продукція європейських фермерів добре відома російським громадянам, говорить директор з розвитку Асоціації виробників і постачальників продовольчих товарів “Руспродсоюз” Дмитро Востріков. Наприклад, з виробництва яблук, малини, смородини Польща посідає 1-е місце в світі, а поставка звідти фруктів, овочів і ягід до Росії обгрунтована з точки зору логістики.

За різними оцінками, 30-40% яблук потрапляють до Росії з Польщі. Росія є основним ринком збуту польських яблук, сюди привозиться близько півмільйона тонн щороку (всього росіяни з’їдають в межах двох мільйонів тонн). Персики везуть до Росії з Італії, Греції, Іспанії, виноград – з Іспанії та Італії, полуницю – з Голландії.

Замінити їх пропонується поставками з Туреччини, Ізраїлю, Ірану, Китаю, Аргентини та інших країн.

Введення заборони підвищить ціни на фрукти, але незначно, вважає член Ради з агропромислового комплексу при голові Ради федерації Василь Крилов. “Це більше питання політичне. Ми не дуже постраждали від того, що буде скорочена поставка фруктів. Питання стоїть в цінах, – сказав він радіо “Комерсант FM”. – Вони можуть піднятися, тому що іноземні поставки, звичайно, знижували ціни. Що стосується впливу плодожерки на сільське господарство, то і у нас є плодожерка, це надто поширений вид шкідника”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua