Шок для Путіна: міжнародний арбітраж у Гаазі зобов'язав Росію виплатити $50 млрд позивачам у справі "ЮКОСа"


Шок для Путіна: міжнародний арбітраж у Гаазі зобов'язав Росію виплатити $50 млрд позивачам у справі "ЮКОСа"

На сайті Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration, PCA) опублікований вердикт у справі «ЮКОСа», який зобов’язує Росію виплатити позивачам 50 млрд дол. Крім того, Росію зобов’язали компенсувати судові витрати в 65 млн дол.

Позивачем виступила компанія Group Menatep Limited, яка представляє інтереси Леоніда Невзліна та Володимира Дубова. GML спочатку наполягала на компенсації у 114 млрд дол.

Арбітраж постановив, що у «справі Юкоса» Росія порушила Енергетичну хартію і де-факто експропріювала нафтову компанію у її законних власників. Позивачі стверджували, що держава отримала пряму вигоду від банкрутства «ЮКОСа», оскільки ключовий актив компанії – «Юганснефтегаз» – перейшов під контроль державної «Роснефти».

Сама “Роснефть” заявила, що “ознайомилася з рішенням арбітражу”. Компанія наполягає на тому, що всі її угоди з активами “ЮКОСа” були законні.

«Роснефть» не була стороною, не брала участь у зазначених суперечках і не є відповідачем за опублікованими рішеннями. «Роснефть» вважає, що всі її операції з придбання колишніх активів “ЮКОСа”, а також всі інші її дії відносно «ЮКОСа» були повністю правомірні і були вчинені відповідно до застосованого законодавства. «Роснефть» не вважає, що до Компанії можуть бути висунуті будь-які вимоги у зв’язку з опублікованими рішеннями або що зазначені рішення можуть негативно відбитися на комерційній діяльності або активах Компанії», – йдеться в заяві “Роснефти”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua