Керівники 2 державних газотранзитних підприємств ухилилися від сплати податків на 1,5 млрд. грн - ДФС


Керівники 2 державних газотранзитних підприємств ухилилися від сплати податків на 1,5 млрд. грн - ДФС

Керівники двох державних підприємств у результаті змови ухилилися від сплати податків майже на 1,5 млрд. гривень.

Слідчі Державної фіскальної служби встановили, що посадові особи державної компанії, яка займається транзитом газу, у 2013 році домовилися з іншою державною компанією про безпідставне зниження ціни транспортування газу по території України. У результаті ціна становила 106 грн. за 1 тис кубометрів, що на 93,9 гривні нижче за загальний тариф транспортування газу по Україні, тариф не регулюється НКРЕ.

Даний тариф суттєво відрізняється від загальних тарифів на транспортування природного газу магістральними трубопроводами на території України, що регулюються НКРЕ.

Загальний тариф на транспортування природного газу, згідно з Постановою НКРЕ, становить 198,70 грн. за 1 тис.куб.м. (відповідно до змін, внесених Постановою НКРЕ від 27.12.12) та 188,70 грн. за 1 тис.куб.м. (відповідно до змін, внесених Постановою НКРЕ від 27.06.13).

Унаслідок домовленості згаданих підприємств, які є пов’язаними особами, компанія-транзитер недоотримала 9 млрд. 326 млн. грн. за надані послуги та не включила до валового доходу вказану суму, що призвело до заниження податку на прибуток у сумі 1 млрд. 474 млн. грн.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань Міжрегіонального головного управління ДФС зареєстровано кримінальне провадження щодо службових осіб акціонерного товариства за ч.3 ст.212 КК України. Досудове розслідування триває.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua