Порошенко заявив про загрозу припинення кредитування з боку МВФ - у разі введення воєнного стану в Україні


Порошенко заявив про загрозу припинення кредитування з боку МВФ - у разі введення воєнного стану в Україні

Президент України Петро Порошенко виступає проти введення воєнного стану в країні. Про це він заявив під час зустрічі з представниками депутатських фракцій і груп, йдеться в повідомленні прес-служби Президента України.

“Закликаючи владу до прийняття рішення про введення воєнного стану, народні депутати повинні усвідомлювати наслідки для країни такого рішення. Сьогодні навіть одне необережне слово здатне потягнути за собою великі наслідки”, – заявив Порошенко.

За його словами, Україна сьогодні вже перебуває в стані бойових дій і повинна обороняти свою територію, для чого необхідна боєздатна армія і відповідне забезпечення, що неможливо під час воєнного стану.

“У воєнному стані заборонені постачання зброї, продукції подвійного призначення, а нам потрібно виграти війну”, – підкреслив Президент.

Порошенко також зазначив, що під час воєнного стану стає неможливою підтримка держави міжнародними фінансовими інститутами.

“Країнам в стані війни МВФ не надає грошей. Про це ніхто не думає, коли ставить сьогодні питання про воєнний стан”, – сказав глава держави.

Порошенко також звернув увагу на те, що під час військових дій захищена законом не тільки сторона, яка зазнала агресії, але й країна-агресор.

“Воєнний стан – це ситуація, коли є протилежна сторона. І та сторона, з якою ми воюємо, має відповідні права. Її можуть підтримувати, в тому числі й інші держави, вона захищена міжнародним правом”, – підкреслив Президент.

Разом з тим, Петро Порошенко зазначив, що сьогодні влада сконцентрувала зусилля на визнання світом самопроголошених ДНР і ЛНР терористичними організаціями.

Нагадаємо, на введенні воєнного стану наполягають фракції “Батьківщина” і “Свобода” у Верховній Раді.

30 квітня 2014 р. рада директорів МВФ схвалила програму допомоги для України, яка передбачає виділення кредиту 17,01 млрд дол в найближчі два роки. У травні Україна отримала від МВФ перший транш кредиту на суму в 3,19 млрд дол. Другий транш МВФ на суму 1,4 млрд дол може надійти в Україну до вересня 2014 р.

10 липня офіційний представник МВФ Джеррі Райс заявив, що в МВФ виключають, що Україна витрачає гроші фонду на антитерористичну операцію на Донбасі. “Я не згоден з цим твердженням. Ресурси МВФ використовуються для бюджетної підтримки або підтримки державних фінансів, і, ви знаєте, ці речі відслідковуються на регулярній основі. Тож з цілями фінансування МВФ все гранично ясно”, – зазначив Райс.

З квітня 2014 р. влада України проводить антитерористичну операцію на Донбасі з метою не допустити відділення регіону.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua