Турпотік росіян до Чехії обвалився на 40%


Турпотік росіян до Чехії обвалився на 40%

Асоціація чеських турагентств підрахувала кількість російських туристів у країні за перші шість місяців 2014 року. Турпотік обвалився відразу на 40 відсотків. Як повідомила секретар організації Катержина Петршичкова, якщо в 2013 році в Чехії побувало 759 000 росіян, то в цьому, судячи з тенденції і попередніх замовлень заїздів і номерів у готелях, очікується не більше 450 тисяч.

За словами Петршичкової, через таке падіння турпотоку, наприклад, в Карлових Варах закриваються ресторани, а в готелях скорочують персонал.

«Гості з Росії завжди займали провідні позиції в чеському турбізнесі. Причому їх число в останні роки незмінно росло – в середньому на 13-18%. Крім того, що багато росіян займали дуже дорогі апартаменти в готелях, вони лідирували також в середній тривалості перебування в нашій країні, за сумою щоденних витрат, а також у кількості екскурсій за межами Праги. Але цього року ситуація різко змінилася», – розповіла Петршичкова.

Не допомагає і масивна реклама поїздок до Чехії на російських телеканалах, на яку національне агентство з туризму CzechTourism терміново виділило близько 500 тисяч доларів.

Особливо сильно нестача росіян вдарила по санаторно-готельному комплексу Карлових Вар. У цьому місті власники мереж готелів і ресторанів змушені тепер скорочувати персонал і закривати окремі заклади, що стали збитковими.

Катержина Петршичкова пов’язує зменшення числа російських туристів з декількома причинами. Серед них вона називає фактичну заборону на виїзд в деякі країни для співробітників декількох російських силових відомств, падіння курсу рубля, що призвело до підвищення ціни закордонних поїздок більш ніж на 10%, а також величезний глядацький інтерес до Олімпіади в Сочі і хокейного турніру в Мінську, побувавши на яких, росіяни, мабуть, вважатимуть вичерпаними витрати на відпочинок цього року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua