Кабмін вніс до Ради законопроект про збільшення держбюджету для потреб АТО


Кабмін вніс до Ради законопроект про збільшення держбюджету для потреб АТО

Кабінет Міністрів у понеділок вніс до Верховної Ради законопроект № 4308а з поправками до державного бюджету, які передбачають збільшення державних доходів і витрат.

Уряд пропонує депутатам збільшити доходи держбюджету з 372,9 млрд до 378,9 млрд грн (323 млрд грн за загальним фондом), витрати – з 436,8 млрд до 442,6 млрд грн (385,6 млрд грн за загальним фондом).

Пропонується скоротити доходи від податку на прибуток підприємств на 2,8 млрд грн, ПДВ на вітчизняні товари – на 5,7 млрд грн, ПДВ на імпортні товари – на 4,5 млрд грн. Але при цьому податок на доходи фізосіб має принести додаткові 3,3 млрд грн, плата за користування надрами – 9 млрд грн, фінансова допомога від Євросоюзу – 4 млрд грн, екологічний податок – 2 млрд грн.

Законопроектом пропонується скоротити держвидатки з низки бюджетних програм (наприклад, на 1 млрд грн будуть скорочені витрати на покриття різниці в собівартості вугілля, на 351 млн грн – на утримання органів прокуратури), дотації та ін. Водночас в бюджет закладуть додаткові витрати на проведення антитерористичної операції і відновлення Донбасу на суму 16,9 млрд грн.

Граничний розмір держборгу на кінець 2014 року в разі прийняття поправок до бюджету становитиме не 664 млрд грн, а 814,3 млрд грн. Таке різке збільшення пояснюється девальвацією гривні (79,7 млрд грн), а також необхідністю збільшити капіталізацію “Нафтогазу” (70,6 млрд грн).

Уряд також пропонує доповнити закон “Про держбюджет на 2014 рік” декількома новими статтями. Зокрема, стаття 28 передбачає, що у разі введення в 2014 році воєнного стану Кабмін може приймати рішення за погодженням з верховним головнокомандувачем щодо скорочення витрат і напрямку вивільнених коштів до резервного фонду держбюджету з метою їх використання на потреби Збройних сил.

Стаття 29 передбачає, що в 2014 році за умов воєнного стану дія закону “Про держзакупівлі” не поширюється на випадки закупівель товарів, робіт і послуг для потреб військових.

Нагадаємо, зараз витрати держбюджету на 2014 рік визначені на рівні 436,8 млрд грн, а доходи – 372,9 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua