Російська корпорація "Северсталь" продала американські заводи - за $2,325 млрд


Російська корпорація "Северсталь" продала американські заводи - за $2,325 млрд

“Северсталь”, одна з найбільших вертикально-інтегрованих сталеливарних і гірничодобувних компаній, оголосила про підписання зобов’язуючих угод про продаж північноамериканських активів. Курс акцій “Северсталі” в Лондоні продовжує знижуватися разом з курсом акцій інших російських компаній.

“Северсталь” продасть завод Severstal Columbus компанії Steel Dynamics, а завод Severstal Dearborn – перейде до AK Steel Corporation. Сума угоди $2,325 млрд.

Робота з підготовки та підписання угод про продаж активів підрозділу Severstal North America розпочалася ще наприкінці 2013 р. і зараз успішно завершена, заявили в компанії.

Північноамериканський підрозділ “Северсталі” – Severstal North America – останнім часом базувався на двох заводах в Дірборні (штат Мічиган) і Коламбусі (штат Міссісіпі), вважався одним з найбільших в США.

“Продаж заводів Severstal Columbus і Severstal Dearborn демонструє націленість компанії “Северсталь” на максимізацію вартості для акціонерів”, – прокоментував підсумки угоди генеральний директор і основний власник “Северсталі” Олексій Мордашов.

Угоди з продажу активів будуть закриті після виконання низки стандартних умов, у тому числі, після закінчення “періоду очікування” відповідно до антимонопольного законодавства США. Угоди не передбачають додаткових фінансових умов для закриття угод, яке має відбутися до кінця 2014 р., – пояснюється в повідомленні компанії.

Фінансовими консультантами “Северсталі” в цих угодах виступають Evercore і Citigroup, юридичним консультантом – Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP.

Минулого тижня “Северсталь” підписала зобов’язуючу угоду про продаж канадській компанії Corsa Coal Corp. виробника коксівного вугілля PBS Coals Inc., що розташований в штаті Пенсільванія, США. Операцію вартістю $140 млн компанія має намір закрити до середини серпня 2014 р. В нинішній структурі активів “Северсталі” PBS Coals операційно не пов’язаний з заводами компанії з виробництва сталі в Росії або в США, пояснили тоді в компанії мету цієї угоди.

Заводи “Северсталі” в США, включаючи частку у виробнику коксу Mountain State Carbon, принесли $1 млрд з $3,3 млрд виручки компанії в I кварталі.

“Северсталь” купила завод Dearborn у 2004 р. за $285,5 млн і додатково вклала в підприємство $1,4 млрд. Завод Severstal Columbus введений в дію в 2007 р. У 2011 р. “Северсталь” продала три металургійних заводи в США через зниження попиту і цін на металургійну продукцію.

Чистий прибуток “Северсталі” за МСФЗ в 2013 р. становив $83 млн, що в 9,2 рази менше, ніж у 2012 р. ($762 млн). Виручка зменшилася на 5,6% до $13,312 млрд, показник EBITDA – на 4,4% до $2,063 млрд. Чистий борг “Северсталі” до кінця 2013 р. становив $3,718 млрд, що на 6,2% менше показника у III кварталі 2013 р.

У 2013 р. “Северсталь” збільшила випуск сталі на 4% в річному вираженні до 15,691 млн тонн проти 15,14 млн тонн у 2012 р. Випуск чавуну збільшився на 5% до 10,718 млн тонн з 10,257 млн тонн рік раніше. Продажі концентрату коксівного вугілля в 2013 р. скоротилися на 5% до 7,16 млн тонн. Продажі сталевої продукції збільшилися минулого року на 4% до 15,14 млн тонн.

“Северсталь” – одна з найбільших у світі вертикально інтегрованих сталеливарних і гірничодобувних компаній c активами в Росії, США, в Україні, Латвії, Польщі, Італії, Ліберії і Бразилії. У компанії працюють близько 63 тис. людей. Акції компанії котируються на російському торговельному майданчику ММВБ-РТС, глобальні депозитарні розписки представлені на Лондонській фондовій біржі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування