Промисловцям дозволять купувати газ "на стороні"


Промисловцям дозволять купувати газ "на стороні"

Накопичених у підземних сховищах України 14 мільярдів кубометрів газу недостатньо для забезпечення потреб промисловості і підприємств комуненерго.

Про це заявив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк у п’ятницю під час наради з питань диверсифікації ринків збуту українських промтоварів.

“Що стосується газу. Якщо кран закрити – значить він закритий. Ми з ними (з РФ – ред.) судимося. Зараз поставляємо газ по реверсу – його не вистачає. У сховищах накопичили 14 мільярдів кубічних метрів газу. Знайдемо джерело – будемо поставляти газ. Не знайдемо – будемо у важких умовах виживати. Ми повинні до цього готуватися”, – сказав він.

Яценюк також підкреслив, що компанії, що працюють в секторах промисловості, які можуть постраждати від обмеження Росією поставок газу “Нафтогазу України” (металургія, хімпром, цукроваріння), отримають можливість самостійно укладати контракти.

“Є специфічні виробництва, до яких ми не можемо застосовувати лінійний підхід. Якщо вони окремо можуть домовитися про постачання газу – нехай домовляються. Ми готові йти на будь-які заходи, щоб забезпечити промисловість газом. Є можливість укладати власні контракти – укладайте”, – сказав Яценюк.

Прем’єр-міністр також доручив міністру енергетики та вугільної промисловості Юрію Продану провести зустріч з промисловцями і підготувати звіт – скільки газу потрібно кожному сектору.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua