ПДВ не відшкодовується з тієї простої причини, що в Україні війна - Яценюк


ПДВ не відшкодовується з тієї простої причини, що в Україні війна - Яценюк

Вирішити проблему з відшкодуванням податку на додану вартість (ПДВ) в Україні можливо лише шляхом створення спеціальних рахунків у Національному банку України для обслуговування цих операцій, вважає прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

ПДВ не відшкодовується з тієї простої причини, що в Україні війна. Ми просто їх недоодержуємо. Наприклад, у Луганській і Донецькій областях близько 1 млрд грн. А туди відправили все. Друге, продовження існування податкових ям в Україні. У нас немає іншого варіанту, крім як введення спецрахунків по ПДВ, тільки тоді це буде і надходження, і відшкодування”, – сказав прем’єр-міністр на нараді з питань диверсифікації ринків збуту і джерел поставок промислової продукції в Києві.

У свою чергу голова Державної фіскальної служби (ДФС) України Ігор Білоус повідомив у коментарі журналістам, що зважаючи на загострення ситуації в Донецьку, всі співробітники Головного управління ДФС міста евакуйовані; в Луганську податківці ще продовжують свою роботу.

Він також повідомив, що альтернативний метод адміністрування ПДВ передбачає створення віртуального банку з окремим МФО на базі НБУ та повноцінної щоденної клірингової системи.

“Зараз питання техніки, чи буде це дві чи одна платіжка: окремо на ПДВ і окремо на основний рахунок”, – сказав Білоус.

Глава ДФС підкреслив, що практика двох платежів застосовується в Німеччині та Швейцарії.

“Зараз ми обговорюємо технічні питання, я не готовий їх поки озвучити … Ми розглядаємо можливість зрізати частину документів, наприклад, накладні, так як тоді у нас зніметься питання камеральних перевірок, бо тоді це все буде перевірятися в автоматичному режимі”, – сказав він.

Білоус підкреслив, що у разі відсутності необхідності внесення змін до законодавства, введення таких рахунків можливе протягом одного місяця.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua