Toyota і Nissan не стануть розміщувати в Росії виробництво Lexus і Infiniti - бо вони вимагають "особливої ​​майстерності виробництва"


Toyota і Nissan не стануть розміщувати в Росії виробництво Lexus і Infiniti - бо вони вимагають "особливої ​​майстерності виробництва"

Японська Toyota не збирається організовувати випуск в Росії Lexus, а Nissan – відновлювати збірку Infiniti. Це означає, що ці бренди не зможуть брати участь у держзакупівлях. Про це в п’ятницю пишуть “Ведомости”.

Toyota не стане локалізувати виробництво Lexus в Росії навіть на тлі нових правил держзакупівель автомобілів, розповів виданню представник компанії. “Наші преміум-автомобілі вимагають особливої ​​майстерності виробництва, якою володіють лише майстри на деяких підприємствах Toyota Motor Corporation в Японії і США”, – пояснив він.

На цьому тижні почали діяти нові правила закупівлі автомобілів для державних потреб, затверджені постановою уряду. Згідно з цими правилами для чиновників можна купувати тільки машини, випущені в країнах Митного союзу (Росія, Білорусь і Казахстан) за угодами про промзбірку або в особливих економічних зонах – за умови, що збірка включає в себе певні виробничі операції. Повноцінно новий механізм запрацює швидше за все в кінці липня – початку серпня 2014 року, вважає представник Toyota.

У 2013 р. на держзакупівлі довелося 0,4% всіх продажів Lexus в Росії і 1% російських продажів бренду Toyota, розповів представник японського автоконцерну.

Замовлення від російських чиновників може втратити й преміальний бренд групи Nissan – Infiniti. Ці машини збиралися в Санкт-Петербурзі, але в травні їх випуск припинився, оскільки закінчився термін договору на контрактну збірку. Поновлення виробництва не планується, говорить представник Nissan. Частка держзакупівель в загальних російських продажах Infiniti – близько 1%

Нові правила держзакупівель вдарять і по продажам Mercedes-Benz, які не випускаються в Росії. На держсегмент припадає близько 3% загальних продажів марки в Росії. Daimler поки визначається з майданчиком для випуску легкових автомобілів. Але, за словами людини, близької до компанії, передбачається, що в Росії буде випускатися широка гамма легкових автомобілів – і не тільки для держзакупівель.

Продажі Lexus і Infiniti в російських держзамовленнях невеликі і заради продажу сотні машин в рік немає сенсу інвестувати в організацію їх повноцінного виробництва, як вимагає постанова уряду; розумніше обмежитися продажами імпортних машин на відкритому ринку, міркує аналітик ВТБ Капіталу Володимир Беспалов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua