У Газпрому почалися проблеми: зафіксовано мінімальний обсяг добового видобутку газу за всю історію компанії


У Газпрому почалися проблеми: зафіксовано мінімальний обсяг добового видобутку газу за всю історію компанії

Через падіння експорту та припинення поставок газу в Україну добовий видобуток “Газпрому” скоротився. 14 липня 2014 “Газпром” добув лише 882,8 млн кубометрів газу

Поточний добовий видобуток газу “Газпромом” впав нижче мінімальних рекордів цього десятиліття через припинення поставок газу в Україну і зниження експорту в далеке зарубіжжя після теплої зими.

Як свідчать дані ЦДУ ПЕК 14 липня 2014 року “Газпром” добув лише 882,8 млн кубометрів газу. У минулому, 2013 році, річний мінімум видобутку був зафіксований на рівні 1044,5 млн кубометрів, а мінімум за останні п’ять років (період спостережень Агентства газової інформації) був показаний в 2009 році – 891,7 млн кубометрів.

“Газпром” 16 червня перевів Україну на передоплату – тобто перестав постачати газ на адресу “Нафтогазу України”. Різке (приблизно на 100 млн кубометрів) зниження поставок було згладжено зниженням видобутку на 33 млн кубометрів на добу, свідчать дані ЦДУ, і зростанням закачування газу в підземні сховища Росії приблизно на 65 млн кубометрів (насамперед у найбільше в Росії Північно-Ставропольське ПСГ – на 23 млн кубометрів).

Зниження видобутку означає повну зупинку деяких промислів. Зокрема, у зв’язку з припиненням поставок в Україну 2-й газовий промисел Ямбурзького родовища був зупинений достроково – на два тижні раніше запланованого терміну.

“Відповідно до затвердженого графіка, ми повинні були зупинити УКПГ тільки 30 червня. Але у зв’язку з коригуванням плану виробництва продукції в позначеному місяці відповідні заходи тут були розпочаті на два тижні раніше”, – повідомляє корпоративне видання ТОВ “Газпром видобуток Ямбург”. Профілактика на ГП-2 триватиме “близько трьох місяців”.

Поточні поставки газу на експорт за межі країн колишнього СРСР з останньої декади червня були стабільно нижче торішніх значень. З початку липня глибина падіння вимірюється вже двозначними значеннями: за підсумками перших 14 днів падіння склало 11%. За підсумками місяця воно може збільшитися до 12-13%, свідчать розрахунки Агентства газової інформації (АГІ). Втім, сума семи місяців може бути все ще на частки відсотка вище результату за січень-липень 2013 року.

Головна причина зниження експорту – минула тепла зима і солідні запаси газу в сховищах. Нинішній темп закачування газу в підземки Європи випереджає минулорічний рівно на два місяці.

За відсутності підтримки з далекого зарубіжжя видобуток газу “Газпрому” в липні може знизитися на 13%, свідчать розрахунки АГІ, тоді як у червні було зафіксовано зростання на 1,5%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua