Без люстрації банкірів у банківській сфері неможливо навести лад - думка


Без люстрації банкірів у банківській сфері неможливо навести лад - думка

Верховна рада прийняла закон “Про запобігання негативного впливу на стабільність банківської системи”, а також внесла зміни до законодавчих актів закону “Про банки і банківську діяльність України”. Згідно з цими змінами вводиться пеня для банків, які затримують видачу депозитів. Тепер банки будуть відповідати за валютні маніпуляції, а Нацбанк отримав право обмежувати виплату депозитів, якщо відтік вкладів з банківської системи понад 5%. Власників банку зобов’язали нести відповідальність за дії, що суперечать інтересам вкладників, а також інші положення.

“Зараз ситуація на банківському ринку як ніколи потребує втручання держави. Банки майже не підконтрольні держрегулюванню, – розповідає Олексій Лупоносов, кандидат економічних наук. Через це фінустанови банкрутують, вкладники почуваються ошуканими.”

На думку, економіста прийняття закону “Про запобігання негативному впливу на стабільність банківської системи” є позитивним сигналом для вітчизняного банківського ринку.

“Це свідчать про те, що влада починає наводити лад. Намагається встановити контроль над банками. Однак без люстрації банкірів у банківській сфері неможливо навести лад. Ще півроку тому політики говорили про люстрацію у банківській сфері. Натомість це й лишилося розмовами. Топ-персонал одного збанкрутілого банку приходить до іншого, потім банкрутує інший. Люди прокручують свої корупційні схеми, аби нажитися. І таких випадків багато, – розповідає Олексій Лупоносов. – Наприклад, відомо, що топ-персонал, який працював у банку “Надра”, перейшов у “Платинум-банк”. Зараз “Платинум” почав занепадати. Цих працівників ніхто не притягає до кримінальної відповідальності. Вони можуть влаштовуватися в інші фінустанови”.

Для змін у банківській сфері необхідна люстрація не лише у банківській сфері, а й серед державних чиновників.

“Це головна вимога. Якщо люстрації не буде, всі починання уряду й актуальні закони Верховної Ради будуть зведені нанівець. Середня ланка чиновників і нижня відверто саботуватимуть їх. Зміни не впроваджуватимуться”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua