Європейські ЗМІ закликають Київ вже зараз думати, що буде після АТО


Європейські ЗМІ закликають Київ вже зараз думати, що буде після АТО

Європейські ЗМІ і надалі не випускають з уваги розвиток подій в Україні. Австрійська газетаDie Presse закликає офіційний Київ вже зараз задуматися про час, який настане після завершення бойових дій на Сході України. “Порошенко не повинен дозволяти себе провокувати. Він повинен уникати жертв серед цивільного населення, – пише видання з огляду на атаки українськими військами позицій та військової техніки сепаратистів на Донбасі. – Насправді важкі завдання почнуться одразу після вигнання сепаратистів: відбудова і примирення.

Україна уже зараз має поводитися як країна, у якій жителі Донбасу і в майбутньому хотітимуть жити. Країна, якою її від початку уявляли демонстранти на київському Майдані, котра захищає своїх громадян від беззаконня”, – пише Die Presse.

Німецька газета Die Welt коментує політику українського президента на Сході країни. “З одного боку він (Петро Порошенко. – Ред.) повинен здолати повстанців, але з іншого боку з огляду на Росію він повинен усе зробити для того, аби продемонструвати правдиве прагнення до примирення. У цілому цей шпагат йому донині вдавався. Однак зі зростанням кількості жертв із боку Києва Порошенко усе більше використовує по відношенню до проросійських повстанців мову, яка нагадує про підбір слів Володимиром Путіним під час чеченської війни”.

Французька газета: Мир в обмін на фінансову допомогу

Французька регіональна газета Dernières Nouvelles d’Alsace, яка виходить у Страсбурзі, коментує відношення європейців до боїв у зоні конфлікту на Сході України. “Європейці мовчать про жахливу ситуацію в Україні, попри те, що їх (Україну та ЄС. – Ред.) зараз поєднує між собою офіційне партнерство. Громадянську війну у Донецькому басейні ігнорують. Москва починаючи з квітня пом’якшила свою інтонацію і задоволяється спостереженням хаосу в Україні. Здається, Захід задоволений цим новим ставленням Москви.

Звичайно, французи і німці знову і знову виступають за переговори між воюючими сторонами, однак без істотного успіху. Причому Європа має поважний аргумент у 11 мільярдів євро допомоги для Києва протягом двох років. Європейці повинні діяти набагато рішучіше. Вони можуть заморозити обіцяну допомогу. Мир у роз’єднаній країні може бути досягнутий лише за допомогою поступок. Із обох боків”, – вважає страсбурзьке видання.

Дилема Путіна

Нідерландське видання De Telegraaf коментує політику Путіна щодо України з огляду на санкції з боку ЄС, вплив яких на ослаблену російську економіку вже відчутний. “Питання в тому, наскільки Путін ще хоче підтримувати сепаратистів у Донецьку та Луганську. Якщо він піде назустріч вимогам лідера сепаратистів Ігоря Гіркіна (“Стрелкова”) надати військову допомогу, він ризикує наразитися на гостріші санкції Заходу. Тоді (Росії. – Ред.) загрожують соціальні заворушення. Якщо ж він забере руки від Східної України, ризикує виявитися “зрадником”, – пише De Telegraaf.

Ще одна австрійська газета Der Standart коментує українсько-російський конфлікт з огляду на поїздку Путіна до Латинської Америки. “Нинішня доволі спокійна поведінка Москви у конфлікті в Україні – попри те, що войовничі сепаратисти змушені відступати, може мати зв’язок і з поїздкою Путіна до Латинської Америки. На саміті країн БРІКС (Бразилії, Росії, Індії, Китаю, ПАР) очільник Кремля хоче презентувати себе передусім як партнер критично налаштованих до США південноамериканських країн.

Бразилія є у цьому ключовою країною – вже лише через її розмір та економічне значення. Бразилія розглядає російську політику стосовно України скептично і вже під час кримської кризи наполягала на політичному вирішенні. Показовим буде те, чи взагалі і яким чином відреагує на це Путін на саміті БРІКС у Форталезі”.

Інна Завгородня

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua