НБУ скасував норму, згідно з якою він мав право обмежувати банки у роботі на валютному Міжбанку


НБУ скасував норму, згідно з якою він мав право обмежувати банки у роботі на валютному Міжбанку

Національний банк України скасував норму, згідно якої регулятор мав право обмежувати банки в роботі на валютному міжбанку або відключати їх від Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку. Про це говориться у Постанові Нацбанку №360 (реєстрація в Мінюсті №29-113/36604), якою вносяться відповідні зміни до Правил функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України.

Ще у травні п.р. НАБУ виступила з ініціативою про скасування норми, згідно якої Нацбанк міг відключити банк від валютного міжбанку у випадку виявлення в його діяльності операцій, що призводять до дестабілізації міжбанківського валютного ринку.
У своєму листі до регулятора Асоціація вказувала на те, що у нормативних документах НБУ не дається визначення поняття «дестабілізація міжбанківського валютного ринку», так само як і не наведено повного та вичерпного переліку критеріїв тих операцій, які призводять або можуть призвести до такої дестабілізації. НАБУ попереджала, що така нормативна невизначеність може стати причиною суб’єктивності прийнятих рішень щодо обмежень роботи уповноважених банків у Системі підтвердження угод.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ НАБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua