Російські банки в Україні втратили половину депозитів, - S&P


Російські банки в Україні втратили половину депозитів, - S&P

Відтік депозитів фізосіб з українських банків у січні-травні становив 20%, при цьому банки з російським капіталом втратили понад 50% депозитів.

Таку оцінку наводить рейтингове агентство Standard & Poor’s. “Темпи вилучення депозитів знизилися в центральних і західних областях України, але зросли на сході країни. На кінець травня відтік депозитів з банківської системи перевищив 20% роздрібних депозитів. Російські банки втратили понад 50% депозитів”, – сказано в повідомленні агентства.

S&P нагадує, що Національний банк надав деяким банкам екстрену підтримку ліквідності та дозволив їм використовувати державні цінні папери та кредити приватного сектору в якості забезпечення. Також в рамках програми Міжнародного валютного фонду проводиться незалежне стрес-тестування 35 найбільших банків.

“Ми очікуємо, що участь держави в збільшенні капіталізації банків може виявитися значнішою, ніж було заплановано (1% ВВП), якщо після проведення аналізу стійкості банків обсяг інвестицій приватних акціонерів буде менше від очікуваного”, – прогнозує S&P.

Нагадаємо, що з 15 найбільших українських банків чотири контролюються російськими акціонерами – Промінвестбанк, Ощадбанк Росії, Альфа-Банк і ВТБ Банк.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua