Держборг України цьогоріч сягне 60,1% від ВВП - S&P


Держборг України цьогоріч сягне 60,1% від ВВП - S&P

Державний борг України за 2014 рік сягне 60,1% від ВВП. Про це йдеться у повідомленні рейтингового агентства Standard & Poor’s.

В агентстві відзначають, що він збільшуватиметься і у 2015 році становитиме – 62,7% від ВВП, а у 2016 році – 62,9% від ВВП.

Експерти також відзначають, що МВФ може внести невеликі корективи до програми допомоги Україні, але у разі істотних відхилень може знадобитися зміна структури держборгу України, зокрема, якщо Росія зажадає погашення облігацій на 3 млрд доларів, викуплених ще минулого року.

“Росія може зажадати дострокового погашення дворічних єврооблігацій України обсягом 3 млрд доларів, викуплених у грудні 2013 року, якщо частка боргу України у ВВП країни перевищить 60%”, – наголошується в повідомленні.

Зазначимо, що в агентстві очікують, що фінансування бюджетного дефіциту здійснюватиметься переважно за рахунок коштів НБУ і контрольованих державою банків.

“За оцінками уряду, фінансування бюджету в національній валюті становить до 2% ВВП. Наприкінці червня 2014 рік на частку НБУ припадало 63% боргу в національній валюті, на частку українських комерційних банків – 29%. НБУ придбав майже 80% державних цінних паперів у національній валюті, випущених у першому півріччі 2014 року», – йдеться у повідомленні агентства.

Нагадаємо, у Держказначействі повідомляли, що Україна погасила за 6 місяців цього року 48 млрд гривень держборгу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua