Клієнти українських банків забирають депозити через суд


Клієнти українських банків забирають депозити через суд

Чинна постанова НБУ забороняє банкам видавати клієнтам валютні кошти з їх поточних і депозитних рахунків в еквіваленті понад 15 тис. грн на добу. Однак отримати великий внесок цілком вкладники можуть за рішенням суду.

Вкладники звертаються за стягненням валютних депозитів у господарські суди. Сума позовів, виграних тільки однієї адвокатською компанією вже досягла $600 тис. Як правило, банк, що виступає відповідачем, не подає апеляцій, і через півтора місяці заявник отримує рішення суду про задоволення позову. “Якби банки протидіяли, розгляд таких справ могло б затягуватися на чотири-п’ять років”, – відзначає старший партнер компанії “Кравець і партнери” Ростислав Кравець.

Існують також окремі спроби скасувати обмеження регулятора в цілому. Згідно з повідомленням Нацбанку, 14 липня Окружний адміністративний суд Києва проведе засідання у справі про оскарження постанов НБУ № 245 та 328. Ці постанови продовжували термін дії валютних обмежень до 1 червня і 1 вересня 2014 р. відповідно.

Крім того, виходячи з меморандуму з МВФ про надання позики в $17,01 млрд, Україна не повинна вводити нові обмеження за операціями з іноземною валютою. При цьому поетапна відміна існуючих обмежень повинна початися вже наприкінці липня 2014.

Нагадаємо, приймаючи постанову, НБУ прагнув встановити рівновагу на валютному ринку і зупинити відтік вкладів. Перші обмеження на операції з валютою Національний банк ввів в лютому. Документ накладав обмеження на купівлю валюти на міжбанку за дорученням фізосіб, а також вводив ряд обмежень для підприємців та юридичних осіб: з рахунку вони могли зняти валюту тільки в тому обсязі, в якому вона була там на початок операційного дня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua