Італія: ми вважаємо, що газопровід "Південний потік" має йти вперед


Італія: ми вважаємо, що газопровід "Південний потік" має йти вперед

Італія, що головує в Європейському Союзі, сприяє будівництву трубопроводу “Південний потік”, який транспортуватиме російський газ до Південно-Східної Європи в обхід України. Про це на прес-конференції в Брюсселі повідомив держсекретар Італії у справах ЄС Сандро Гоцці, передає видання EUobserver.

“Ми вважаємо, що “Південний потік” має йти вперед, оскільки це поліпшило б диверсифікацію газових маршрутів до Європи”, – сказав він.

Зауважимо, що С.Гоцці повторив заяви, зроблені італійським міністром закордонних справ Федерікою Могеріні, яка відвідала Москву в середу і зустрілася зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим.

Вона тоді зазначила, що “Південний потік” є “дуже важливим для енергетичної безпеки Італії, а також усіх країн Єврозони”, одночасно підкресливши, що проект має відповідати законодавству ЄС.

У свою чергу міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров зазначив, що Італія і Росія “повинні підтвердити мету завершення проекту будівництва газопроводу “Південний потік”… і продовжувати активну роботу для того, щоб вирішити всі питання, які можуть виникнути, у тому числі ті, що стосуються діалогу з Європейською комісією”.

Нагадаємо, роботи з будівництва “Південного потоку” були зупинені в Болгарії минулого місяця після того, як Єврокомісія заявила, що вони проводяться з порушенням законів, зокрема у сфері державної енергетики та держзакупівель.

Зауважимо, що газопровід “Південний потік” позбавить Україну доходів від транзиту російського газу до Європи, а також дозволить припинити постачання в Україну для здійснення політичного тиску, не припиняючи газові поставки до ЄС.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua