Резонанс: АМКУ оголосив незаконною повірку лічильників води в Києві за рахунок споживачів


Резонанс: АМКУ оголосив незаконною повірку лічильників води в Києві за рахунок споживачів

Антимонопольний комітет рекомендував Київській міськадміністрації продовжити термін повірки (технічна процедура контролю точності роботи приладу) лічильників води в столиці, раніше встановлений до 1 липня 2014 року. Про це повідомляється на сайті АМКУ.

Жителі Києва отримали від комунальників попередження про те, що якщо вони до зазначеного часу не проведуть повірку лічильників, встановлених 3 і більше років тому, то їх переведуть на оплату за нормами споживання, які значно перевищують реальні обсяги.

АМКУ відзначає, що по-перше, обов’язок перевіряти лічильники покладається не на споживачів, а на виконавця послуг – “Київводоканалі”. А по-друге, в місті працюють лише 5 підприємств, які надають послугу повірки, і вони не в змозі забезпечити її для всіх споживачів у встановлені терміни.

Комітет вважає висунуту киянам вимогу зловживанням монопольним становищем, адже в умовах існування конкуренції споживач просто б відмовився від послуг одного водоканалу і перейшов би до іншого.

Тому АМКУ рекомендує КМДА як органу регулювання житлово-комунальної сфери міста Києва встановити порядок і джерела фінансування забезпечення повірки лічильників води та встановити такі терміни повірки, які б не ущемляли інтереси споживачів.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Верховна Рада відмовилася зробити лічильники на воду обов’язковими.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua