Банки Швейцарії загрожують заморозити рахунки американців, які не платять податки - Financial Times


Банки Швейцарії загрожують заморозити рахунки американців, які не платять податки - Financial Times

Декілька банків у Швейцарії загрожують заморозити рахунки американців, поки вони не доведуть, що сумлінно сплачують або мають намір платити податки на батьківщині, пише видання Financial Times з посиланням на джерела.

Як відзначає видання, швейцарські банки, що беруть участь у спеціальній програмі США, зобов’язані до кінця липня надати інформацію про американських клієнтів, а до вересня 2015 року показати, що американці задекларували рахунки самостійно або під тиском банку. Якщо будуть виявлені незадекларовані рахунки американців, то банк буде оштрафований.

Видання не уточнює, про які саме банки йде мова. При цьому наголошується, що в програмі американського мін’юсту беруть участь більш ніж 100 фінансових інститутів Швейцарії. Всього банківський сектор країни включає близько 300 банків, пише Financial Times.

Думки юристів про дії швейцарських банків розходяться. Деякі відзначають, що банки порушують закони, примушуючи клієнтів робити те, що вони не зобов’язані робити за контрактом. Інші вказують, що банки зможуть відстояти свою правоту в суді, якщо клієнт надав некоректну особисту інформацію під час укладання контракту.

Влада США активно бореться з проблемою приховування американцями своїх активів за кордоном з метою ухилення від сплати податків. Вашингтон приділяє особливо пильну увагу країнам з ліберальним законодавством у галузі фінансових відносин, зокрема Швейцарії. Так, США оштрафували швейцарський банк Credit Suisse, який визнав себе винним у приховуванні даних про американських платників податків і заплатив 2,6 мільярда доларів штрафу.

У 2010 році США прийняли закон “Про оподаткування іноземних рахунків” (Foreign Account Tax Compliance Act, FATCA), який вимагає від іноземних банків надавати відомості про рахунки американських клієнтів податковій службі США. З тих банків, які не готові підкорятися вимозі, буде утримуватися податок у розмірі 30% з низки платежів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua