0 800 307 555
0 800 307 555

У законопроекті з "податкового компромісу", підготовленому до 2-го читання, сума заниженого податкового зобов'язання зменшена з 15% до 10%


У законопроекті з "податкового компромісу", підготовленому до 2-го читання, сума заниженого податкового зобов'язання зменшена з 15% до 10%

«Законопроект № 4930, який передбачає процедуру податкового компромісу, був серйозно доопрацьований між першим і другим читанням. Ми зробили його максимально наближеним до потреб бізнесу, прибрали норми, які можуть стимулювати корупцію і зменшили суму заниженого податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість з 15% до 10%», – заявила народний депутат, перший заступник голови комітету ВР з питань податкової та митної політики Оксана Продан (фракція «УДАР») під час публічних дебатів, присвячених темі податкового компромісу.

«Перша версія документа, яка була подана Кабінетом Міністрів, потребувала доопрацювання, він містив не зовсім однозначні положення. У Комітеті з питань податкової та митної політики було організовано діалог з бізнесом, могли висловитися всі, хто хотів, ми проводили відкриті слухання, отримували пропозиції від компаній, в результаті чого законопроект зазнав відчутних змін», – підкреслила Оксана Продан.

«Визначили не 15%, а 10% від суми зобов’язання, охоплення періоду до 1 квітня 2014 року, виписали процедуру і продовжили дію закону до 90 днів. Крім цього, внесено зміни до кримінального та адміністративного законодавства для забезпечення звільнення платників податків від відповідальності. Зробили те, що потрібно бізнесу, щоб вони могли довіряти процедурі податкового компромісу», – вважає політик.

Наступне завдання після прийняття законопроекту – створити систему, яка унеможливить зловживання під час сплати податків і стимулюватиме бізнес працювати легально.

«Прийшов час відійти від практики невеликих змін, які принципово нічого не змінюють, а лише частково вирішують проблему. Потрібно будувати нову систему, яка враховуватиме інтереси всіх сторін – бізнесу, держави та найманих працівників і апріорі не допустить появи таких негативних явищ, як конвертаційні центри, «майданчики» і т.д.», – підсумувала Продан.

Нагадаємо, законопроект № 4930 був прийнятий Верховною Радою України у першому читанні 19 червня 2014 року. Його мета – звільнити від фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності платників податків або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість після сплати цими платниками певної суми від цих податкових зобов’язань.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua