ЄС має повне право постачати російський газ в Україну - Єврокомісія


ЄС має повне право постачати російський газ в Україну - Єврокомісія

Енергокомпанії ЄС мають повне право розпоряджатися купленим у Газпрому газом на свій розсуд, у тому числі поставляти його реверсним шляхом в Україну. Про це заявила прес-секретар єврокомісара з енергетики Гюнтера Еттінгера Сабіна Бергер.

За її словами, Єврокомісія готова в разі необхідності направити на об’єкти української газотранспортної системи своїх спостерігачів, які проконтролюють виконання Києвом зобов’язань з транзиту природного газу.

Бергер також зазначила, що в Єврокомісії також розраховують, що Росія і Україна будуть продовжувати в повному обсязі виконувати свої зобов’язання в рамках постачання ПГ до ЄС.

“На сьогодні транзит російського газу до ЄС через Україну триває без перебоїв. У разі необхідності ми готові направити наших спостерігачів, які забезпечать моніторинг”, – уточнила вона.

Крім того Бергер додала, що Єврокомісія має намір провести ще одну тристоронню зустріч на міністерському рівні щодо газу з Україною і Росією до початку серпня.

“Ми маємо намір організувати ще одну таку зустріч до початку літнього сезону відпусток”, – зазначила прес-секретар єврокомісара.

Напередодні в Нафтогазі заявили, що реверсом газу в Україну зацікавилися близько 20 компаній.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua