Гучний скандал: екс-президенту Франції Саркозі висунули звинувачення в корупції


Гучний скандал: екс-президенту Франції Саркозі висунули звинувачення в корупції

Слідчі пред’явили офіційне обвинувачення в корупції колишньому президенту Франції Ніколя Саркозі.

Екс-президента Франції підозрюють у тому, що він використовував свої зв’язки для отримання закритої інформації щодо скандальної судової “справи Бетанкур”, фігурантом якої він був доти, поки з нього не були зняті звинувачення.

Аналогічне звинувачення пред’явлене особистому адвокату Саркозі – Тьєррі Ерзогу. Саме він, на думку слідчих, був головною сполучною ланкою з помічником генерального прокурора Касаційного суду, який в обмін на обіцянку високого поста в Монако постачав Ерзога закритою інформацією про перебіг розслідування “справи Бетанкур”.

Відправною точкою для пред’явлення чергових звинувачень Саркозі послужив судовий розгляд, розпочатий в квітні 2013 року. Йшлося про можливу участь колишнього лівійського лідера Муамара Каддафі у фінансуванні президентської кампанії Саркозі 2007 року. Розслідуючи обставини цієї історії, судові слідчі вирішили поставити мобільний телефон Саркозі на прослуховування, яке тривало близько дев’яти місяців.

Ніяких даних безпосередньо щодо “лівійської справи” і “спонсорування” президентської кампанії Саркозі поваленим Каддафі, що нібито мало місце, зібрано не було. Однак з’ясувалося, що адвокат колишнього президента Тьєррі Ерзог перебував у постійному контакті з високопоставленим інформатором з числа суддів з іншого скандального сюжету, “справі Бетанкур”. Саркозі був звинувачений в тому, що скористався слабким здоров’ям власниці парфумерної імперії “Л`Ореаль” Ліліан Бетанкур для отримання від неї великих сум грошей на виборчу кампанію. Однак у жовтні 2013 року всі звинувачення з екс-президента були повністю зняті.

Тепер Саркозі знову перейшов у статус обвинуваченого. Цьому передував довгий допит, що розпочався у вівторок вранці і закінчився пізно ввечері – загалом близько 15 годин. Для надання свідчень колишній президент Франції був доставлений під вартою.

У разі визнання провини Саркозі за статтею “Торгівля впливом” йому може загрожувати термін до 10 років і штраф розміром близько 200 тис. євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua