НБУ хоче заборонити дострокове зняття депозитів


НБУ хоче заборонити дострокове зняття депозитів

Концепція реформи банківської системи передбачає введення заборони на дострокове зняття депозитів і зниження гарантій за валютними внесками.

На думку Нацбанку, заборона на дострокове зняття депозитів значно посилить фінансову стійкість українських банків і стимулює розвиток довгострокового кредитування. Щоб скасувати можливість дострокового зняття депозитів, Нацбанку доведеться добитися внесення змін до Цивільного кодексу. Зараз ним визначено, що банк зобов’язаний видати вкладникові його депозит на першу вимогу.

Банкіри вважають, що заборона на дострокове зняття – логічна. “Ми ж не вимагаємо у населення повернення всієї суми кредиту за першої вимоги”, – відзначає член правління Ідея Банку Володимир Кузьо.

Однак при цьому вони побоюються, що така ініціатива призведе до того, що з ринку просто зникнуть довгі депозити. “Замість залучення депозитів на рік і більше під невисокі ставки банки змушені будуть залучати тримісячні ресурси за вищою ціною, в яку буде закладено ризик вкладника не отримати свої гроші тоді, коли йому буде необхідно. Також більш популярними стануть депозити без обмеження обсягів зняття і поповнення”, – заявив директор з маркетингових пропозицій Фідобанка Володимир Буданов.

Також НБУ збирається запропонувати обмежене гарантування короткострокових і валютних депозитів, за рахунок яких будуть надані додаткові гарантії для довгострокових депозитів у національній валюті. Зараз гарантії однакові за всіма вкладами – не більш ніж 200 тис. грн.

Нагадаємо, на початку цього року банківська система зіткнулася з масовим відтоком депозитів, пов’язаним з поваленням Віктора Януковича, глибокою девальвацією гривні і бойовими діями на сході. Як наслідок, обсяг гривневих вкладів населення зменшився з 253,6 млрд грн до 214,5 млрд, а валютних – з $23 млрд до $17,8 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua