Гривня в червні може зміцнитися


Гривня в червні може зміцнитися

Вартість гривні в червні залежатиме від політичних подій і ситуації на Сході України. Курс готівкового долара США в цей період може коливатися в діапазоні 11,40 – 12,10 грн, прогнозує Сергій Поплавський, директор компанії FIBO Україна.

За його словами, позитивний вплив на гривню чинить успішне проведення президентських виборів і те, що нова легітимна влада приступить до виконання своїх зобов’язань вже найближчим часом. Проте, курс національної валюти буде залежати від подальшого розвитку ситуації на сході України. Вже зараз події на Донбасі роблять сильний тиск на гривню. Ведення бойових дій викликає недовіру до національної валюти, що в свою чергу може відгукнутися підвищенням попиту в першу чергу на американський долар.

Стримуючим фактором від девальвації гривні є і очікування отримання другого траншу кредиту МВФ наприкінці липня в розмірі 1,4 млрд. доларів. Водночас не варто відкидати і нові зовнішні потрясіння, у тому числі зміну цін на газ з боку Росії, що може негативно вплинути на дефіцит поточного рахунку платіжного балансу і підвищити курс долара США до рівня 13 грн. і вище.

«На даний момент існує тенденція до зміцнення курсу гривні. Однак говорити про курс 11,0 грн. за долар поки передчасно. Швидше за все, до такого рівня готівковий долар може повернутися в разі розв’язання конфлікту з Росією в газовій сфері і припинення бойових дій на сході країни», – вважає Сергій Поплавський.

Середній курс продажу готівкового долара США за підсумками травня підвищився на 0,354% до 11,892 грн. З початку 2014 р. гривня девальвувала на 50%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua