Шокуючі цифри: дві третини сплачених у 2013 р. податків пішли в Україні на пенсії


Шокуючі цифри: дві третини сплачених у 2013 р. податків пішли в Україні на пенсії

У рамках проекту “Ціна держави”, профінансованого ЄС і США, оприлюднили звіт про виконання державного бюджету минулого року. Це сталося під час круглого столу в Комітеті Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

У звіті йдеться про те, що в 2013 році українець із зарплатою 2700 грн на місяць сплатив до бюджету 30 908 грн різних податків і соціальних внесків.

“Це і ПДВ, закладений у ціну товару, і єдиний соціальний внесок, який стягується з зарплати мовчки, і податок на доходи. Саме так можна трактувати звіт Міністерства фінансів України про 609,6 млрд грн або 41,9% ВВП доходів бюджету та Пенсійного фонду в 2013 році”, – йдеться у звіті.

Там підкреслюється, що левова частка цих грошей пішла на утримання пенсіонерів в Україні.

“2/3 сплачених податків, а це 18 417 грн з кожного платника на рік, пішли на утримання пенсіонерів. Також в середньому кожен з нас витратив 3 тис. грн на утримання педагогів, 1,8 тис. грн на утримання лікарів. За відсотками державного боргу кожен з нас змушений був заплатити 1,3 тис. грн і на утримання української міліції – 1,2 тис. грн”, – йдеться у звіті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua