Банківська криза у Росії триває: прийнято рішення про санацію "Мособлбанку" - мова йде про 117 млрд


Банківська криза у Росії триває: прийнято рішення про санацію "Мособлбанку" - мова йде про 117 млрд

Банк Росії прийняв рішення про санацію “Мособлбанку”. Під санацію потраплять всі три банки сім’ї Мальчевських (батько Анджей і син Олександр) – “Мособлбанк”, “Інресбанк” (входять до “Республіканської фінансової корпорації”) і “Фінанс бізнес банк” (входить до “Фінхолком-груп”).

На оздоровлення трьох банків ЦБ через Агентство зі страхування вкладів (АСВ) може виділити 117 млрд руб.. Санатором може виступити підконтрольний Аркадію і Борису Ротенбергам “СМП банк”, який 28 квітня включений до списку санкцій США. За даними видання, “СМП банку” виділять кредит на 10 років під 0,51% річних.

Газета “Ведомости” повідомила раніше, що Банк Росії виявив в “Мособлбанку” схему, за допомогою якої банк виводив за баланс кошти вкладників – фізосіб.

ЦБ обмежив “Мособлбанк” в залученні коштів населення. Але банк продовжував залучати вклади від фізосіб, не розміщуючи кошти на відповідних рахунках, а виводячи ці кошти за свій баланс – на баланс споріднених банку компаній.

Шахрайство полягає в наступному: вкладник приносить гроші, з ним укладають договір вкладу і приймають гроші, однак увечері банк розриває договір в односторонньому порядку, а гроші переводить до підконтрольних компаній.

Вкладник може вимагати повернути свої гроші, оскільки має оригінал договору, але на балансі банку коштів вкладника немає. АСВ вірить вкладнику, але не може виплатити страхове відшкодування, оскільки кошти вкладника не значаться в банку. Вкладнику залишається лише подавати до суду, який може тривати досить довго. І таких коштів за балансом “Мособлбанку” накопичилося близько 60 млрд руб.

“Мособлбанк” за підсумками I кварталу посідає 83-е місце за розміром активів і 76-е місце (19,5 млрд руб.) за обсягом коштів фізосіб серед російських банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua