Прийшов кінець "епохи банківської таємниці"


Прийшов кінець "епохи банківської таємниці"

Держави – члени Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і 13 інших країн підписали декларацію про впровадження системи автоматичного обміну податковою інформацією. Серед нових учасників цієї програми – Сінгапур і Швейцарія, великі фінансові центри, які раніше критикувалися ОЕСР та країнами G20 за небажання вводити таку систему.

“Сьогодні настав кінець принципу банківської таємниці, яким зловживали з метою полегшити податковий тягар”, – заявив голова податкового центру ОЕСР Паскаль Сен-Аман. В економіці Сінгапуру та Швейцарії значне місце займає банківський сектор. Він багато в чому підтримується принципом таємниці вкладу, який захищає відомості про клієнтів кредитних організацій.

Відмовляючи владі в наданні за запитом інформації, банки цих країн посилалися на право своїх клієнтів на недоторканність приватного життя. Така політика робила швейцарські та сінгапурські банки привабливими для вкладників, проте дозволяла приховувати доходи у випадку фінансових махінацій. Нова електронна система буде автоматично, без надання запиту, збирати інформацію про вклади на щорічній основі.

Сьогоднішня домовленість є важливим етапом податкової реформи, що проводиться ОЕСР та країнами “Двадцятки”. Реформа була запропонована в липні 2013р. і підтримана на зустрічі глав міністерств фінансів і центробанків G20. План передбачає посилення контролю над переведенням активів у “податкові гавані”, введення автоматичного обміну інформацією між податковими службами різних держав. Одним з інструментів боротьби з офшорами стане публікація звітів транснаціональних корпорацій за кожною країною окремо. Очікується, що програма буде введена в дію в 2015р.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua