Стан депозитного ринку поступово стабілізується - НБУ


Стан депозитного ринку поступово стабілізується - НБУ

Після трьох місяців значного емоційного напруження вкладників, у квітні поточного року ситуація з відтоком коштів з депозитних рахунків громадян стабілізувалася практично по всій Україні. Так, з початку місяця станом на 29 квітня спостерігається приріст депозитів фізичних осіб у Вінницькій, Житомирській, Київській, Рівненській, Сумській, Херсонській та Хмельницькій областях (до 1,5% приросту). Про це УНН повідомили в прес-службі НБУ.

У більшості регіонів України відтік коштів з депозитних рахунків громадян спостерігається в межах статистичної похибки. Значно скоротився темп відтоку вкладів у Закарпатській, Запорізькій, Миколаївській, Тернопільській областях (приблизно мінус 1,5%).

Враховуючи суспільно-політичну нестабільність складною ситуація на депозитному ринку залишається в східних областях країни, де триває відтік коштів з депозитних рахунків громадян: у Донецькій, Луганській та Харківських областях: -4,6%, -4,4% і -4,0% від початку квітня відповідно.

Довідка: Від початку року гостро проблема відтоку вкладів проявилася в регіонах з надмірно емоційним соціально-політичним фоном. Найбільший відтік спостерігався в східних областях та Автономній республіці Крим. Так, станом на 29 квітня, в АРК депозити скоротилися на 41%, у Луганській і Донецькій областях – на 21% і 19% відповідно.

На противагу цим регіонам, динаміка відтоку вкладів в більшості областей була значно нижча – на рівні 10 – 13%. Це такі області, як Волинська, Вінницька, Дніпропетровська, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Чернігівська, Львівська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська та Чернівецька.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua